Liga nacija: Finci iznenadili Mađare, Belorusi bacili petardu

Izvor: Sportske.net, 08.Sep.2018, 20:39   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Liga nacija: Finci iznenadili Mađare, Belorusi "bacili petardu"

U okviru prvog kola Liga nacija, odigran je po jedan meč u ligama C i D.

Liga C, grupa 2

Finska je u Tampereu dočekala Mađarsku, ugro-finski derbi pripao je Skandinavcima, sa minimalnih 1:0 (1:0).

Gol odluke postignut je u sedmom minutu, strelac je bio Puki.

Mađari su bili bolji boji u nastavku, ali nisu uspeli da dođu do pogotka, te Finci slave trijumf i tri boda na startu Lige nacija.

Пласман обезедио >> Pročitaj celu vest na sajtu Sportske.net << Sofascore резултати уживо

Liga D, grupa 2

Belorusija je kao veliki favorit ugostila San Marino, a slavili su sa ubedljivih 5:0 (2:0).

Poveli su golom Staseviča u četvrtom minutu, da bi u 26. minutu Dragun duplirao prednost Belorusije.

U nastavku, nakon 20ak minuta igre Saroka sa kreča postiže treći gol za domaćina, da bi u finišu golovima Draguna i Kovaleva Belorusi došli do veoma ubedljivog trijumfa.