Liga kup - Magičan meč na Enfildu, Liverpul primio pet komada i prošao dalje! (video)

Izvor: Sportske.net, 31.Okt.2019, 01:12   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Liga kup - Magičan meč na "Enfildu", Liverpul primio pet komada i prošao dalje! (video)

Potpuno neverovatan meč osmine finala Liga kupa u Engleskoj.

Ekipa Liverpula je dočekala Arsenal u okviru osmine finala Liga kupa i u četvrtfinalu gledaćemo ekipu Liverpula.

To je epilog nakon neverovatne utakmice koju smo gledali na "Enfildu", videli smo čak deset golova, penale, a na kraju slavlje Liverpula nakon penala, bilo je 5:5 u regularnom delu, a nakon penala 5:4 za Liverpul.

Domaćin je poveo u 6. minutu autogolom Škodrana Mustafija, >> Pročitaj celu vest na sajtu Sportske.net << mnogi su već tada videli novu pobedu u nizu Liverpula i novi neuspeh Arsenala koji posrće ove sezone. Ipak, nije bilo tako.

Gosti su uspeli da za samo 18 minuta postignu tri gola, prvi u 19. minutu kada je Toreira pogodio, a onda je na scenu stupio Martineli koji je golovima u 26. i 36. minutu povisio na velikih 1:3 za goste.

Do kraja poluvremena još jedan gol za 2:3, Džejms Milner je bio siguran izvođač penala.

Nastavak nam donosi nova uzbuđenja. Prvo smo videli fantastičnu asistenciju Mesuta Ozila, prvu u njegovoj karijeri na "Enfildu", a Mejtland-Najls je pogodio za 2:4. Igrao se 54. minut.

Liverpul se nije predao, odigrao je 10 fantastičnih minuta, napadao ka golu Arsenala i to se isplatilo sa dva gola.

Okslejd Čembrlejn je "svojima" dao gol u 58. minutu, da bi Divok Origi izjednačio rezultat na 4:4, a tek je bio 62. minut.

Mislili ste da je ovo bio kraj uzbuđenjima? Ne.

Gosti stižu do prednosti zahvaljujući neverovatnom golu Viloka!

Nije ni ovde bio kraj, Liverpul je krenuo sa napadima i uspeo je na samom kraju da stigne do izjednačenja!

Divok Origi je iskoristio centaršut sa leve strane, polumakazicama je savladao Martineza za 5:5 i odlazak na penale!

Nakon tri serije gde su i jedni i drugi bili sigurni, Dani Sebaljos ne uspeva da iskoristi penal, pa je Liverpul bio u prednosti koju je iskoristio do kraja za prolazak u četvrtfinale!

Sigurni za Liverpul bili su Milner, Lalana, Bruster, Origi i Džons.

Sigurni za Arsenal bili su Beljerin, Genduzi, Martineli i Mejtland-Najls.