Izvor: MozzartSport.com, 09.Maj.2021, 23:09

Liga kup Argentine: River jedva do četvrtfinala plej-ofa (VIDEO)

Milioneri tek u poslednjem 13. kolu stigli do mesta među osam najboljih u ovom takmičenju posle pobede nad Aldosivijem sa 4:1

Ne blista River Plejt ove sezone. Slavni klub iz Buenos Ajresa tek u poslednjem 13. kolu uspeo je da se ušunja u plej-of Liga kupa Argentine. Na Monumentalu je pao Aldosivi sa 4:1, pa su Milioneri zahvaljujući boljoj gol-razlike od gradskog rivala San Lorenca uspeli da izbore nastavak bitisanja za titulu u ovom takmičenju.

Kao treći u Grupi >> Pročitaj celu vest na sajtu MozzartSport.com << A četa Marsela Galjarda se plasirala u četvrtfinalu Liga kupa Argentine. I sa čak četiri poraza u 13 kola, River je uspeo da ispuni cilj. Domaćin nije imao težak zadatak protiv Aldosivija.

Galjardo je protekle nedelje odmorio neke važne igrača u meču Kopa Libertadores sa kolumbijskim Santa Feom koji je završen bez golova. Gosti su pružili dobar otpor u prvih 45 minuta. Poveli su Milioneri golom Montijela iz penala u 16. minutu. Brajta je izjednačio u 41. minutu posle kornera i najavili da River neće lako da stigne do ključna tri boda. Ipak, u poslednjim trenucima prvog poluvremna domaćini su opet poveli, a gol je postigao Kolumbijac Rafael Santos Bore. Angileri je asistirao, a iskusni napadač je sa pet, šet metara ubacio loptu u praznu mrežu.

02.00: (2,35) Njuels (3,10) Sarmijento (3,00)

Strepeli su domaćini do finiša utakmice, a onda su za poslednjih pet minuta postigli dva gola i stigli do šeste pobede u drugom izdanju Liga kupa Argentine. U prvom planu bio je rezervista Matijas Suarez. Napadač Rivera je prethodnih nedelja imao problema s povredama, ali je dobio šansu u 65. minutu. Prvo je asistirao Paradeli za treći gola Rivera, da bi u poslednjim trenucima meča i sam zatresao mrežu Aldosivija na asistenciju Nikolasa de la Kruza.

Osim Rivera u Grupi A plasman u četvrtfinale plej-ofa plasirali su se Kolon, Estudijantes i Rasing. Osim San Lorenca, mestu u nokaut fazi takmičenje nije obezbedio ni finalista prvog izdanja Liga kupa Argnentine Banfild.

U Grupi B poznata su dva tima koja će nastaviti takmičenje u plej-ofu, a to su timovi iz Buenos Ajresa Velez Sarsfild i branilac trofeja Boka Juniors. Posle preostalih četiri utakmice poslednjeg kola biće poznata preostala dva tima koji nastavljaju takmičenje u plej-of.