Izvor: MozzartSport.com, 05.Avg.2021, 21:17

Liga Konferencije: Veležov korak ka novom iznenađenju, Osijekov slom u Sofiji

Domžale brojale do pola tuceta u Norveškoj

Napravio je Velež senzaciju u drugom kolu kada je usred Atine eliminisao AEK, a večeras je napravio prvi korak ka novom iznenađenju.

Mostarci su pokazali da im je svejedno da li igraju na jugu ili severu, pošto su ostali neporaženi i u Švedskoj u duelu sa Elfsborgom – 1:1. I to nije, kako bi neko mogao da pomisli, Velež odoleo napadima domaćeg tima. Naprotiv, bilo je obrnuto.

Opasniji su bili Rođeni, koji >> Pročitaj celu vest na sajtu MozzartSport.com << su se našli u Evropi posle 33 godine i na nemaravaju da se brzo iz nje sklone. Čak je Velež poveo u Švedskoj golom Radovića u 32. minutu, ali je radost trajala samo dva minuta, pošto je Flik izjednačio i vratio duel na početak.

U drugom delu Velež je pretio iz kontre, imao je nekoliko dobrih pozicija, ali mu je nedostajao završni pas da stvori stoodstotnu šansu. Ipak, pred domaćom publikom, Mostarci imaju realne šanse da se plasiraju u poslendju rundu kvalifikacija za Ligu Konferencije.

A, Osijek je doživeo težak poraz u Sofiji. Stvari su izgledale katastrofalno po hrvatski tim do poslednjeg minuta, kada je Vutov autogolom dao kakve-takve šanse Osiječanima da mogu kod kuće da nadoknade dva gola minusa – 4:2.

Raspao se tim Nenada Bjelice još u prvom poluvremenu, primio je tri komada od CSKA, koji se oštri da ove godine napadne titulu u Bugarskoj, da skine „večitog“ šampiona Ludogoreca. Ako bude u kontinuitetu igrao kao večeras – nije nemoguće.

Bugari su po bokovima razneli odbranu Osijeka, kažnjavali su praktično i najmanju grešku u zadnjoj liniji hrvatskog tima i imaju lepu prednost za prolaz u četvrto kolo.

Osijek je još dobro prošao kako se Domžale proveo u Norveškoj. Rozenborg je spakovao pola tuceta golova u mrežu slovenačkog tima i praktično završio posao oko prolaska u plej-of Lige konferencije – 6:1.

Nije bilo dileme da je Anderleht mnogo jači tim od Lačija i to je pokazao večeras usred Albanije laganom pobedom od 3:0.

LIGA KONFERENCIJE, KVALIFIKACIJE – TREĆE KOLO (PRVE UTAKMICE)