Liga 1 - Bordo sa Jovanovićem savladao Dižon

Izvor: Sportske.net, 20.Jan.2019, 22:43   (ažurirano 02.Apr.2020.)

U okviru 21. kola Lige 1, "Žirondinci" su slavili kod kuće.

Na stadionu "Matmut Atlantik" u Bordou, domaći fudbaleri su slavili protiv Dižona sa 1:0 (0:0).

U prvom delu nije bilo golova, ali se u 34. minutu desio verovatno i ključni detalj na utakmici.

Iskusni Roman Amalfitano je zaradio direktan crveni karton, gosti su ostali sa desetoricom.

Pojačali su "Žirondinci" ofanzivu uvođenjem korpulentnog Kornelijusa u nastavku, a to im se >> Pročitaj celu vest na sajtu Sportske.net << isplatilo u 77. minutu, kad je visoki Danac matirao golmana Dižona na asistenciju Kalua za 1:0.

Bivši napadač Kopenhagena i Atalante je tako postavio i konačan rezultat susreta, Bordo je upisao sedmi trijumf ove sezone.

U postavi pobedničkog sastava je svih 90 minuta na terenu proveo bivši štoper Crvene zvezde Vukašin Jovanović, kojem je ovo bio četvrti nastup u Ligi 1 ove sezone. Milan Gajić nije bio u protokolu.