Izvor: MozzartSport.com, 04.Jul.2020, 18:33

Lids trči ka Premijer ligi, Brentford ne posustaje, Fulam se izvukao u 94. minutu

Napadač Redinga postigao četiri gola na utakmici...

Kada je Čempionšip u pitanju uvek je zanimljivo. Ovog subotnjeg popodneva odigrano je osam utakmica u čuvenom terminu od 16 časova, a pre svega treba reći da su Lids i Brentford, ekipe koje se bore za promociju u Premijer ligu, zabeležili pobede, a da je Fulam uspeo da savlada Birmingem tek golom u 94. minutu utakmice - 1:0 (0:0).

Krenućemo od Lidsa koji je igrao u gostima protiv Blekburna. I može se reći >> Pročitaj celu vest na sajtu MozzartSport.com << da ekipa Marsela Bijelse ide trčeći ka Premijer ligi. Bamford je bio strelac u 7. minutu utakmice, a Filips je podigao na 2:0 u 40. minutu i tu je suštinski sve bilo gotovo.

Tračak nade Blekburnu dao je Armstrong u 48. minutu, ali je Klih vrlo brzo odreagovao, dao gol u 53. minutu (imao i asistenciju) i tako rešio meč.

Lids sada ima 78 bodova i drži prvo mesto na tabeli. VBA je drugi sa četiri boda manje i utakmicom manje, a Brentford je nastavio sjajnu seriju i današnjom pobedom je stigao do 72 boda.

Ovaj sastav dočekao je Vigan i slavio sa 3:0, a sva tri gola, to jest het-trik, upisao je Benrahma.

Svi su bili izgledi da će Fulam danas kiksnuti, ali se ovaj sastav izvukao u 94. minutu. Ni na ovoj utakmici u sastavu nije bilo Aleksandra Mitrovića (suspenzija), a heroj je bio Džošua Onoma. Ušao je u igru u 60. minutu i pola sata kasnije zablistao.

Dodajmo i da je napadač Redinga Jaku Meite postigao čak četiri gola na gostovanju Lutonu (0:5).