Leverkuzen zaustavio Bajern

Izvor: RTS, 28.Okt.2012, 21:59   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Leverkuzen zaustavio Bajern

Fudbaleri Bajerna iz Minhena izgubili su na svom terenu od Bajera iz Leverkuzena sa 2:1, dok je Štutgart kod kuće pobedio Ajntraht sa 2:1 u devetom kolu nemačke Bundeslige.

Veliki šok za Bavarce, prekunuta je pobednička serija, a za to se pobrinuo Leverkuzen. Bajern je zaboravio kako izgleda poraz, ali ih je na to podsetio Sema golom u finišu susreta.

Gosti iz Leverkuzena poveli su 42. minutu golom Štefana Kislinga, ali je hrvatski reprezntativac Mario Mandžukić >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << izjednačio u 77. minutu. Golom Sidneja Sema u 87. minutu Leverkuzen je uspeo da pobedi Bajern i toj ekipi nanese prvi poraz u sezoni.

 

Štutgart je golom Kristijana Gentnera u 6. minutu došao do prednosti, a pobedonosni gol za domaćina postigao je Vedad Ibišević 84. Jedini gol za Ajntraht postigao Aleksandar Majer u 67. minutu. Srpski internacionalac Zdravko Kuzmanović presedeo je celu utakmicu na klupi Štutgarta.

 

Hanover je kod kuće izgubio od Borusije Menhengladbah sa 3:2, iako je do 70. minuta vodio 2:0, ali su gosti za 10 minuta uspeli da preokrenu rezultat.

Bajern iz Minhena zadržao je prvo mesto na tabeli nakon odigranog devetog kola. Šalke je drugi sa četiri boda zaostatka, dok je Ajntraht treći, a Borusija Dortmund četvrta.

Nastavak na RTS...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta RTS. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta RTS. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.