Leverkuzen ne staje – nova pobeda čete Ćabija Alonsa

Izvor: B92, 17.Feb.2024, 18:29

Fudbaleri Leverkuzena savladali su kao gosti Hajdenham (2:1), te tako povećali bodovnu prednost nad Bajernom.

"Farmaceuti" su u meču 22. kola Bundeslige naneli Hajdenhajmu prvi poraz još od početka decembra i susreta sa Lajpcigom.

Tim Ćabija Alonsa je lider prvenstva sa 58 bodova, ima osam više i utakmicu više u odnosu na Bajern. Sa druge strane, Hajdenhajm je 10. na tabeli sa 27 poena.

Leverkuzen je do vođstva došao u drugom minutu nadoknade prvog >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << poluvremena, preko Frimponga, da bi prednost duplirao Adli u 81. minutu susreta.

Nadu domaćima dao je Klajndinst, golom u 87. minutu, ali oni nisu imali snage da iščupaju makar bod protiv Bajera.

Dortmund je samo remizirao sa Volfsburgom (1:1). Golom Filkriga u osmom minutu su stigli do prednosti, ali je Gerhart doneo bod domaćima u 63. minutu.

Minimalnu pobedu ostvario je Majnc protiv Augzburga, a jedini gol postigao je Van de Berg u 44. minutu.

U gostima kod Hofenhajma, Union Berlin je pobedio sa 1:0, zahvaljujući pogotku Aronsona u 84. minutu susreta.

Poslednji su svom meč završili Darmštat i Štutgart, a trijumf su odneli gosti rezultatom 2:1.

Girasi im je doneo prednost u 14. minutu, da bi u drugom minutu nadoknade drugog dela utakmice, Dahud povisio rezultat. Sejdel je tr minuta kasnije uspeo da smanji, ali to je bilo sve od Darmštata.