Izvor: B92, 09.Nov.2022, 00:24
Levandovski isključen – Rafinja majstorijom doneo preokret Barsi
Fudbaleri Barselone slavili su kao gosti posle preokreta u Pamploni nad Osasunom (2:1), u okviru 14. kola LaLige.
Katalonci su od 31. minuta igrali bez Roberta Levandovskog, koji je zbog laktanja dobio prvi crveni karton posle devet godina.
Već tada su bili u rezultatskom zaostatku, pošto je David Garsija posle kornera u šestom minutu savladao Ter Štegena.
Ipak, u 48. minutu, Pedri se našao na pravom mestu i posle odbitka poravnao rezultat na semaforu.
>> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << />
Ubrzo je Čimi Avila lukavo umalo savladao golmana Blaugrane. Delovalo je da će da centrira, ali je on zapravo šutira iz velike daljine sa leve strane.
Pretili su Garsija i Moi Gomes, ali je Ter Štegen čuvao svoju mrežu.
Ćavi je reagovao i u 78. minutu na teren poslao Rafinju, koji je sedam minuta kasnije iskoristio majstorsku asistenciju De Jonga preko cele odbrane domaćih i glavom lobovao Fernandesa.
Malo pre toga na teren je u redovima Osasune ušao i srpski internacionalac Darko Brašanac, a u finišu njegov saigrač Monkajola nije imao sreće, pošto je lopta posle snažnog udarca išla u gol, ali je pre toga pogodila Vidala i završila u gol autu.
Barselona je sačuvala pobedu i tako obezbedila titulu jesenjeg šampiona u LaLigi.
Katalonci imaju 37 bodova, pet više od Reala, koji ima meč manje.
Osasuna je zabeležila prvi poraz posle četiri utakmice i trenutno je šesta na tabeli sa 23 boda.
La Liga, 14. kolo:
Elče – Đirona 1:2 (1:1)
Lirola 16 – Martin 39, Kasteljanos 66
Atletik (B) – Valjadolid 3:0 (1:0)
Guruzeta 19, 51, Vivijan 79
Osasuna – Barselona 1:2 (1:0)
Garsija 6 – Pedri 48, Rafinja 85
Sreda:
19.00 Almerija – Hetafe
19.00 Sevilja – Sosijedad
20.00 Espanjol – Viljareal
21.30 Majorka – Atletiko (M)
Četvrtak:
19.00 Rajo Valjekano – Selta
20.00 Valensija – Betis
21.30 Real Madrid – Kadiz
Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, Twitter nalogu i uključite se u našu Viber zajednicu.


















