Letonci ubedljivi, preokret Hamruna VIDEO

Izvor: B92, 25.Jul.2023, 22:41

Odigrani su prvi mečevi drugog kola kvalifikacija u Ligi konferencija.

Letonska Valmijera je kao gost slavila protiv Tre Penea iz San Marina sa 3:0 (1:0) i tako stekla veliku prednost uoči revanša.

Strelci za Letonce bili su Kolumbijac Kamilo Mena u 33. i 54. minutu, odnosno Senegalac Aliue Ndoje u 47. minutu.

Hamrun sa Malte ima minimalnu prednost od gola protiv gruzijskog Dinama iz Tbilisija posle pobede od 2:1 (0:0).

U prvom poluvremenu nije >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << bilo golova, ali je Dinamo u 60. minutu poveo golom srpskog fudbalera Zorana Marušića, koji je nekada na kratko nosio dres Voždovca.

Ipak, domaćin je okrenuo, a za pobedu je najzaslužniji bio dvostruki strelac Džezef Mbong.

On je na 1:1 izjdnačio u 81. minutu da bi pobedu Maltežanima doneo u osmom minutu nadoknade.