Izvor: Blic, 04.Nov.2000, 13:00 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Leteći start Milenka Topića
Leteći start Milenka Topića
LONDON- Podgoričani su imali lep izlet na britansko ostrvo. Budućnost je u Londonu, u laganoj igri, savladala domaći Tauers 95:88 (35:17, 20:24, 26:23, 14:24) i tako se engleskom šampionu revanširala za poraz od pre četiri godine u Kupu Saporta.
Startna postava - Bakić, Rakočević, Kuzmanović, Topić i Tomašević - počela je izvanredno, pa se s pravom može reći da je protivnik odlučen u prvoj četvrtini. Nakon prve deonice >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << meča na semafortu je ostalo - 35:17, a u tom periodu Topić je postigao 11, a Tomašević osam poena. U nastavku Budućnost je održavala sigurnu razliku sve do pred kraj, ali pobeda nijednog trenutak nije došla u pitanje. Dejan Tomašević je posle utakmice rekao da je njegov tim pokazao da je kvalitetniji od Londona:
- Pobeda nije merilo snaga, jer trebalo je da bude 20-30 koševa razlike za nas, Ali, i ovo je dobra uvertira za meč sa PAOK-om u Podgorici.
Treba reći da je Dragan Vukčević isključen u 29. minutu zbog dve tehničke greške, te da je Bakić tri minuta kasnije povredio koleno i nije više ulazio u igru.
N.N. London - Budućnost 88:95
LONDON. Vembli Arena. Gledalaca: 700. Sudije: Arteaga (Španija), Lajonitis (Grčka), Krajfild (Holandija).
LONDON TAUERS: Burks, Tejlor 10, Bejker 2, Spečer, Hester 9, Henri, Van Elsvik 6, Ostin, Henlan 12, Baknel 21, Voren 26, Videman 2.
BUDUĆNOST: Bakić 4, Brkić 2, Radonjić 6, Rakočević 16, Vukčević, Radunović, Kuzmanović 11, Milojević 2, Topić 27, Tomašević 27.








