Lester ugostio Njukasl sa pet lakih komada

Izvor: B92, 29.Sep.2019, 20:20   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Lester ugostio Njukasl sa "pet lakih komada"

U pretposlednjoj utakmici sedmog kola Premijer lige Lester je na svom terenu deklasirao Njukasl sa 5:0.

Domaći tim je dominirao tokom celog toka meča i ostavio protivnika bez ikakvih šansi.

Prvi gol za Lester je već u 16. minutu postigao Rikardo Pereira, a katastrofa Njukasla je mogla da se nasluti posle crvenog kartona za Ajzaka Hejdena u 43. minutu.

U 54. se u listu strelaca upisao Džejmi Vardi, svega tri minuta kasnije je svoju mrežu zatresao Pol Damet, >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << a Vardi je u 64. upisao i svoj drugi pogodak.

Konačan rezultat je u 90. minutu postavio Vilfred Ndidi.

Lester je ovim trijumfom skočio na treće mesto na tabeli i ima 14 bodova iz sedam mečeva.

Ispred "Lisica" se nalaze samo Mančester siti (16 bodova) i Liverpul (21 bod).

Ekipa Njukasla je doživela četvrti poraz u sezoni i zauzima pretposlednju poziciju na tabeli sa svega pet bodova.