Izvor: B92, 18.Maj.2021, 23:18

Lester jeste uzeo FA kup, ali je Čelsi dobio bitku za LŠ

Fudbaleri Čelsija pobedili su Lester rezultatom 2:1 (0:0) u 37. kolu engleske Premijer lige.
Na taj način osvetili su se "lisicama" za poraz u finalu FA kupa pre tri dana i prestigli ih u trci za plasman u Ligu šampiona.
Sada kolo pre kraja "plavci" imaju 67 osvojenih bodova, Lester 66, a Liverpul ima 63, s tim da svoj meč 37. kola igra u sredu protiv Barnlija u gostima.
Iz trke za plasman u Ligu šampiona zvanično su ispali Totenhem i Vest Hem.
U "reprizi" finala FA kupa nije bilo golova u prvom poluvremenu, ali već posle dva minuta igre u nastavku Ridiger je doveo Čelsi u vođstvo.
U 66. minutu je Timo Verner oborio na ivici kaznenog prostora, a VAR je pokazao da je to penal....