Izvor: B92, 05.Jul.2004, 12:00 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Les Ferdinand potpisao za Bolton
Bivši engleski fudbalski reprezentativac Les Ferdinand potpisao je u ponedeljak jednogodišnji ugovor sa ekipom Bolton Vonderers. Ferdinand je odbio ponudu svog dosadašnjeg kluba Lester Sititja da produži ugovor i nastupi u Šampionatu (novo ime engleske druge lige), pošto su "Lisice" ispale iz Premijer lige u maju.
U klubu sa Vokers stadiona 37-godišnji Ferdinand je prošle sezone postigao 13 pogodaka, što nije bilo dovoljno za opstanak u ligi.
Ferdinand je za >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << reprezentaciju Engleske odigrao 17 utakmica, ali nije uspeo da se izbori za standardni status u konkurenciji Alana Širera, Tedija Šeringama i kasnije Majkla Ovena.
Karijeru je započeo u londonskom Kvins Park Rendžersu, dok su "Policajci" još igrali u najvišem rangu. Njegov transfer u Njukasl vredan 6 miliona funti (kada je zamenio Endija Kola prodatog u Mančester Junajted) privukao je veliku pažnju, a njegove igre na severoistoku bile su odlične.
Njukasl je u sezoni 1995/96 ispustio titulu prvaka (imao prednost od 12 bodova 1. januara '96), a drugi u ligi bio je i sledeće godine, kada je Lesov partner u napadu bio Alan Širer. Preklapanje sa lokalnom superzvezdom dovelo je do transfera u Totenhem, u kojem nije uspeo da ponovi formu iz Njukasla.
U pretprošloj sezoni Ferdinand je igrao za Vest Hem (u čijij je akademiji fudbal naučio njegov rođak Rio), sa kojim je ispao iz lige, a zatim je prešao u Lester, gde je ponovo doživeo takvu sudbinu.







