Izvor: RTS, 20.Apr.2011, 19:55 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Lenon na meti bombaša
Nil Lenon, menadžer Seltika, bio je meta napada bombaša, ali srećom po Irca, policija je zaplenila pismo-bombu pre nego što je stigla na cilj. Pored Lenona, mete bili istaknuti navijači glazgovskog kluba.
Policija u Škotskoj otkrila je tri pismo-bombe, koje su bile namenjene Nilu Lenonu, menadžeru Seltika, i dvojici uglednih navijača Kelta, Polu Mekbrajdu i Trišu Godmanu.
Prema izjavama visokog oficira policije, ekspoziv je bio namenjen da "osakati, povredi ili >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << ubije". Ipak, policija strahuje da ovo nije bombašev poslednji pokušaj, naročito ako se ima u vidu veliki škotski derbi između Seltika i Rendžersa, koji se igra u nedelju.
"Škotski fudbalski savez je prestrašen i ožalošćen novostima da je menadžer Seltika bio meta napada, zajedno sa još dva navijača kluba. Nadam se da će policija biti uspešna u hvatanju počinilaca ovog kukavičkog čina", izjavio je Stjuart Regan, čelnik FA Škotske.
Jedan od mogućih povoda za ovakav čin mogao bi da bude duel Nila Lenona i pomoćnog trenera Rendžersa Alija Mekoista, sredinom prošlog meseca.
Policiji još uvek nije poznato da li je u pitanju izolovani incident ili se radi o terorističkoj grupi, ali je sigurno da je čovek koji je napravio eksplozivne naprave stručnjak, iako ne postoji ideja o kome se zapravo radi.


















