Lenoks Luis i Vil Smit nosiće kovčeg na sahrani Muhameda Alija

Izvor: NoviMagazin.rs, 07.Jun.2016, 11:03   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Lenoks Luis i Vil Smit nosiće kovčeg na sahrani Muhameda Alija

Bivši svetski bokserski šampion u teškoj kategoriji Lenoks Luis i holivudski glumac Vil Smit nosiće, između ostalih, kovčeg na sahrani jednog od najboljih sportista 20. veka Muhameda Alija, preneli su danas britanski mediji.

Muhamed Ali umro je u noći između petka i subote od komplikacija izazvanih Parkinsonovom bolešću, od koje je bolovao poslednje tri decenije. Imao je 74 godine.

Kako je preneo Bi-Bi-Si (BBC) Britanac Lenoks Luis, koji je vladao boksom kao >> Pročitaj celu vest na sajtu NoviMagazin.rs << neporaženi svetski šampion u teškoj kategoriji, nosiće kovčeg na sahrani, zajedno sa holivudskim glumcem Vilom Smitom. Smit je nominovan za Oskara i Zlatni globus za glavnu ulogu u filmu o životu Muhameda Alija.

Takođe, kovčeg će nositi i Džeri Elis, brat bivšeg svetskog šampiona i Alijevog sparing partnera Džimija Elisa, kao i drugi Alijevi rođaci i prijatelji.

Sahrana će se obaviti u petak u njegovom rodnom gradu Luivilu u Kentakiju.

Kako su preneli svetski mediji, sahrani Muhameda Alija prisustvovaće brojne poznate ličnosti, a između ostalih, govoriće predsednik Turske Redžep Tajip Erdogan, bivši predsednik SAD Bil Klinton, kalifornijski imam Zaid Šakir i kralj Jordana Abdulah drugi.

Nastavak na NoviMagazin.rs...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta NoviMagazin.rs. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta NoviMagazin.rs. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.