Izvor: Nezavisne Novine, 07.Mar.2016, 09:30   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Lejkersi razbili šampiona!

Košarkaši Los Anđeles Lejkersa priredili su svojim navijačima nezaboravno veče pošto su pobijedili Golden Stejt sa 112:95.

Mnogo stvari moralo je da se poklopi da bi jedan od najlošijih timova lige dobio daleko najbolju košarkašku ekipu svijeta i upravo to se i dogodilo.

Golden Stejt je odigrao najslabiji meč sezone, Lejkersi su bili fantastični i na kraju su nanijeli timu Stiva Kera šesti poraz u sezoni (55-6).

Gosti su u Stejplesu šutirali očajnih >> Pročitaj celu vest na sajtu Nezavisne Novine << 4-30 za tri poena, Stef Kari i Klej Tompson su zbirno imali 1-18 sa distance, pa kranji rezultat i ne iznenađuje.

Fantastičan posao u odbrani, ali i u organizaciji napada odradio je nekadašnji plej Barselone Marselinjo Uertas koji je najzaslužniji za loše veče Karija (18 poena, 6 skokova i 6-20 iz igre).

Od samog starta je bilo jasno da Voriorsi neće imati svoje veče. Lejkersi su praktično od početka utakmice imali prednost i uspjeli su da je zadrže do kraja.

Povrijeđeni Kobi Brajant odigrao je posljednji meč karijere protiv Golden Stejta i za 24 minuta imao je 12 poena, 3 asistencije i 2 skoka.

Džordan Klarkson je bio najbolji sa 25 poena i 4 skoka, 21 poen ubacio je Danđelo Rasel, a Uertas je završio sa 10 poena, 9 asistencija i 2 skoka.

Na drugoj strani, osim Karija je dvocifren bio samo Tompson sa 15 poena (7-20) i to dovoljno govori koliko je šampion bio loš. Drejmond Grin je ponovo bio blizu tripl-dabla sa 9 poena, 9 asistencija i 10 skokova.

Lejkersi su ostvarili 13. pobjedu u sezoni i sada imaju skor 13-51.

(N.N/B92)

Nastavak na Nezavisne Novine...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Nezavisne Novine. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Nezavisne Novine. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.