Izvor: B92, 13.Jun.2004, 12:00   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Le Man: Kristensen šesti put pobednik

Tradicionalna automobilska trka 24 časa Le Mana završena je potpunim trijumfom Audija, čije automobile su vozile tri najbolje posade. Posada japanskog tima Audi Tim Go u sastavu Tom Kristensen (Danska) - Seiđi Ara (Japan) - Rinaldo Kapelo (Italija) osvojila je prvo mesto na trci, pošto je vodila bez prestanka u poslednjih 12 časova.

Danac Kristensen je šesti put član pobedničke posade, čime je izjednačio rekord legendarnog Belgijanca Džekija Iksa. Ovo je prva pobeda jedne japanske >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << ekipe u Le Manu posle 1995. godine. Pobeda tima finansiranog japanskim novcem proslavljena je na logičan način, pošto je kroz cilj prošao Seiđi Ara.

Drugo mesto osvojila je britanska posada Džoni Herbert, Džejmi Dejvis i Gaj Smit, a treće mesto osvojili su Marko Verner, Emanuele Piro i Džej Džej Lehto. Sve tri najbolje ekipe vozile su Audi.

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.