Lans ne odustaje od titule, pao i Lorijen

Izvor: B92, 21.Maj.2023, 18:59

Fudbaleri Lansa i dalje se nadaju da u finišu sezone mogu doći do titule.

Oni su u susretu 36. kola na gostovanju Lorijenu zabeležili pobedu od 3:1 (2:1).

Posle poraza od direktnog rivala Pari Sen Žermena u prošlom kolu, uspeli su da se oporave, ali "sveci" imaju meč manje, tri boda više i sudbinu u svojim rukama.

Svejedno, Lans je nastavio sa sjajnim rezultatima, ovo ima je bila deveta pobeda u poslednjih deset utakmica.

Nije dobro počelo >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << po njih jer je Roman Favr u šestom minutu doneo prednost Lorijenu.

Međutim, nije mnogo trebalo izabranicima Franka Haisea da se vrate na kolosek, već u 20. minutu preko Florijana Sotoke stigli su do izjednačenja.

I pet minuta i do vođstva, a strelac je ovog puta bio Adrijen Tomason.

To nije bilo sve jer je u 88. minutu gostujući tim postigao i treći pogodak, mrežu je zatresao Seko Fofana.

U narednom kolu Lans 27. maja dočekuje Ažaksijo, dok Lorijen ide na gostovanje Klermonu.