Izvor: MozzartSport.com, 22.Nov.2020, 00:38

Lang makazama presekao Kortrajk (VIDEO)

Minimalac Klub Briža – 1:0

Mora nekada da se pobedi i sa 1:0, bez dobre igre, uz mnogo truda, napora. Da se pobedi snagom volje.

Takav trijumf je upisao Klub Briž u 13. kolu belgijskog prvenstva. Pao je Kortrajk minimalcem, dovoljno da domaći crno-plavi ostanu na vrhu tabele, barem dok Šarlroa ne odigra njene dve utakmice manje – 1:0.

Gol jedan, tri boda vredan, postigao je Lang. Bio je to “glavomet” Briža u šesnaestercu gostiju, a onda >> Pročitaj celu vest na sajtu MozzartSport.com << je Lang uhvatio makazice na osam-devet metara od mreže i poslao loptu iznad glave iznenađenog golmana gostiju.

Bio je Klub Briž mnogo bolji tim na terenu, stvorio brdo šansi, ali osim te jedne, više ih nije pretočeno u pogotke.

Novi kiks upisao je Standard. Klub iz Liježa bi da se bori za titulu, ali to ne ide sa ovakvim igrama kao protiv skromnog Eupena – 2:2.

Gosti su imali vođstvo od 2:1 u rukama, pa im je u 90. minutu poništen gol posle VAR asistencije, a onda se igralo još sedam minuta, delovalo je da lopta neće stati dok Standard ne izjednači. Pobrinuo se Bodart da se to i desi. Inače, domaći su celo drugo poluvreme imali igrača manje zbog isključenja Samira.