Izvor: B92, 25.Avg.2023, 22:30
Lajpcig posle preokreta pregazio Štutgart za prva tri boda
Fudbaleri Lajpciga su na ubedljiv način stigli do svoje prve pobede u novoj sezoni Bundeslige.
Izabranici Marka Rosea su na svom terenu sa 5:1 bili bolji od Štutgarta.
Pokazali su fudbaleri Lajpciga da su u dobroj formi, iako su bili poraženi u prvom kolu na Baj areni od Leverkuzena sa 3:2, sada su pokazali da su spremni da se bore za sam vrh tabele.
Nije mirisalo da će Lajpcig doći lako do pobede na svom terenu. Švabe su osokoljeni pobedom u prvom kolu >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << nad Bohumom od 5:0 došli u Lajpcig i odlično su krenuli.
U 35. minutu je Serhu Girasi doveo svoj tim u vođstvo i oduševio mnogobrojne navijače na stadionu.
Tim rezultatom je završeno prvo poluvreme, koje su fudbaleri Lajpciga završili na neslavan način, tačnije trener domaćih je zbog prigovora sudiji VIlenborgu dobio žuti karton.
To kao da je osokolilo njegove fudbalere koji su u drugom poluvrmeenu izgledali potpuno drugačije.
Prvo je u 51. minutu Benjamin Henriks izjednačio rezultat. Potom je Dani Olmo junak pobede nad Bajernom u Superkupu Nemačke doneo vođstvo Lajpcigu, a samo tri minuta kasnije Lukas Openda upisao svoj drugi gol u dresu ekipe iz Lajpciga.
Nastavak kanonade Štutgarta koji su bili u podređenom položaju u drugih 45 minuta je nastavio Kevin Kampl u 74. minutu, da bi konačan rezultat postavio Ćavi Simons samo dva minuta kasnije.
Bundesliga 2. kolo:
Petak:
Lajpcig – Štutgart 5:1 (0:1)
Henriks 51, Olmo 63, Openda 66, Kampl 74, Simons 76; Girasi 35
Subota:
15.30 Hajdenhajm – Hofenhajm
15.30 Keln – Volfsburg
15.30 Frajbrug – Verder Bremen
15.30 Darmštat – Union Berlin
15.30 Bohum – Borusija Dortmund
18.30 Borusija Menhengladbah – Bajer Leverkuzen
Nedelja:
15.30 Majnc – Ajntraht Franfurt
17.30 Bajern Minhen – Auzburg
Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, Twitter nalogu i uključite se u našu Viber zajednicu.









