Lacio slavio u Udinama, Sergej odmarao za derbi Rima

Izvor: B92, 26.Sep.2018, 20:55   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Fudbaleri Lacija savladali su Udineze 2:1, na gostovanju u šestom kolu Serije A.

Rimljani su se mučili na "Friuliju" sat vremena, a onda u roku od pet minuta pogocima Aćerbija i Koree rešili meč.

Desetak minuta pre kraja Nujtink fantastičnim golom vraća Udineze u igru, nakon čega je usledio žestok pritisak "zebri".

Međutim, posle dosta nervoze, sedam žutih kartona, šest minuta nadoknade vremena, Lacio je uspeo da odbrani prednost i zabeleži bitnu >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << pobedu na "Dačija areni".

Srpski reprezentativac Sergej Milinković-Savić i njegov zemljak Dušan Basta su sa klupe za rezervne igrače gledali četvrtu pobedu Lacija u nizu.

"Nebesko plavi" su se bar na nekoliko sati izjednačili sa Napolijem na deobi drugog mesta sa po 12 bodova, ali Napolitanci od 21h dočekuju Parmu.

S druge strane, Udineze je drugim porazom u sezoni ostao u sredini tabele, a uoči gostovanj Bolonji za vikend.

Lacio u subotu očekuje gradski derbi sa Romom na Olimpiku.