Lacio nadigrao Milan – pet timova se bori za LŠ VIDEO

Izvor: B92, 26.Apr.2021, 22:38

U poslednjoj utakmici 33. runde italijanske Serije A i derbiju kola fudbaleri Lacija su savladali Milan ubedljivim rezultatom 3:0 (1:0).

Tako su se i "nebesko plavi" uključili u legitimnu trku za plasman u Ligu šampiona, u kojoj se pet kola pre kraja nalazi čak pet timova.

U opticaju su tri mesta: Atalanta ima 68, Napoli, Juventus i Milan po 66, a Lacio 61 uz utakmicu manje od svih rivala.

Rimljani su se u trku uključili veoma sigurnom partijom protiv Milana >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << koji je i ovog puta bio bez Zlatana Ibrahimovića.

Već u drugom minutu je domaćin poveo.

Slabo izbijanje lopte odbrane MIlana iskoristili su Ćiro Imobile i Hoakin Korea koji je pobegao svima, obišao Donarumu i zatresao mrežu.

Imobile i Korea su u narednih 15 minuta imali dve velike prilike da dupliraju prednost Lacija, ali nisu uspevali da matiraju Donarumu.

U 43. minutu je VAR bio na strani Milana pošto je poništio gol Manuela Lazarija.

Ali, posle šest minuta igre u nastavku Lacio je ipak uspeo da dođe do drugog pogotka.

Ponovo Korea posle još jedne polukontre, uspešnog driblinga protiv Tomorija i efektne završnice.

Milan nije imao pravi odgovor, a konstantno je iz kontri pretio Lacio i treći gol je visio u vazduhu.

U 80. minutu je Ćiro Imobile iz jdne takve situacije pokušao da lobuje Donarumu, već ga savladao, ali je stativa sprečila njegov gol.

Ipak, zaslužio ga je i dobio u 87. minutu kada je rezantnim udarcem sa ivice kaznenog prostora pogodio za konačnih 3:0.

Jedinu pravu priliku za Milan imao je Frenk Kesi u 90. minutu, ali nije imao sreće i njegov udarac glavom je završio na prečki.