LU: Totenhem i Bordo prošli dalje

Izvor: B92, 06.Dec.2007, 13:00   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Posle odigranog četvrtog kola Lige UEFA Kupa, plasman među 32 najbolje ekipe u tom takmičenju obezbedili su engleski Totenhem, francuski Bordo i švedski Helsingborg. Prethodno su to uradili Spartak Moskva, Cirih, Bajer Leverkuzen, Everton, Panatinaikos, Atletiko Madrid, Viljareal, Hamburg i Bazel.

Najzamršenija situacija je u grupi F gde se nalazi i predstavnik Srbije Crvena zvezda, koja je porazom od Boltona na 'Marakani' i definitivno završila takmičenje >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << u Evropi ove godine. U drugom meču grupe, Aris i Braga su remizirali 1:1 (strelci: Ronaldo '26. – Linc '6.) i tako zakomplikovali situaciju pred poslednje kolo. Bolton se, naizgled, nalazi u najpovoljnijoj situaciji, pošto se trenutno nalazi na prvom mestu u grupi sa šest osvojenih bodova. Međutim, engleski tim još uvek nije obezbedio plasman u sledeću fazu. Bajern i Aris imaju po pet bodova, dok Braga ima 3 boda. U poslednjem kolu, Bajern dočekuje Aris, a Braga Crvenu zvezdu. U slučaju da Bajern i Aris remiziraju, a Braga pobedi Crvenu zvezdu, svi timovi koji su u trci imaće šest poena i o prolasku dalje, odlučivaće gol razlika.

Grupa G

Totenhem je remijem sa Anderlehtom u gostima od 1:1 obezbedio prolaz među 32 najbolje ekipe u UEFA Kupu. Domaći tim je došao u vođstvo golom Barta Gora u 68. minutu posle slabe reakcije odbrane Totenhema. Ipak, engleski tim je došao do izjednačenja samo tri minuta kasnije kada je Dmitar Berbatov realizovao penal koji je dosuđen posle faula Vasilevskog nad Džermejnom Dženasom u kaznenom prostoru Anderlehta.

Hetafe je pobedom u gostima nad Alborgom od 2:1 na korak od plasmana u sledeću fazu takmičenja. Španci su poveli sa 2:0 golovima Pabla Ernandeza i Granera, a počasni pogodak za danski tim, koji je izgubio sve šanse za plasman u narednu rundu, postigao švedski internacionalac Rade Prica u poslednjim momentima utakmice.

U poslednjem kolu Hetafe dočekuje Anderleht, dok Alborg odlazi u goste Hapoelu.

Grupa H

Austrija iz Beča doživela je i osmi uzastopni poraz u grupnoj fazi takmičenja u UEFA Kupu. Austrijski tim poražen je od Panioniosa golom Ivice Majstorovića u poslednjem minutu utakmice. Grčka ekipa boriće se za plasman u sledeću rundu sa Galatasarajem. Panionios dočekuje Bordo, dok će turski tim biti domaćin Austriji iz Beča.

Bordo je pobedom nad Helsingborgom od 2:1 obezbedio prvo mesto u grupi, pošto je ostvario sve tri pobede. Strelci za francuski tim bili su Čamak u 12. minutu i Brazilac Žusi u 70. minutu, a jedini pogodak za Šveđane postigao je, naravno, Henrik Larson.

Grupa H

Bordo................3...3 0 0...6:3...9

Helsingborg.....4...2 1 1...8:5...7

Panionios.........3...1 1 1...2:4...4

Galatasaraj......3...1 0 2...6:5...3

Austrija Beč......3...0 0 3...1:6...0

Prethodno su odigrani mečevi Grupe E, gde su plasman dalje obezbedili Spartak Moskva, Cirih i Bajer Leverkuzen.