LŠ (kval.) - Rutina Dinama, BATE izdržao

Izvor: Sportske.net, 14.Avg.2018, 20:59   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Mesto u plej-ofu rezervisale još dve ekipe.

Kijevski Dinamo je savladao prašku Slaviju sa 2:0 (1:0) na svom terenu i tako sa ukupnih 3:1 izborio plasman u plej-of za plasman u LŠ.

Poveli su golom Slovenca Verbića u 11. minutu, da bi konačan rezultat postavio Besiedin u 74. minutu susreta.

Dinamo čeka boljeg iz duela Ajaksa i Standard Liježa.

Plasman u narendu fazu ostvario je i BATE Borisov, koji je odigrao 1:1 (1:0) sa ekipom Karabaga.
Prvi meč u Azerbejdžanu su dobili sa 1:0, te sa ukupnih 2:1 idu u nastavak takmičenja.

Poveli su Belorusi golom crnogorskog reprezentativca i bivšeg igrača Vojvodine Mirka Ivanića u 20. minutu susreta.

Sa minimalnom prednošću za domaćina se otišlo na odmor, da bi nakon devet minuta igre u nastavku Mičel poravnao rezultat.

Gosti ostaju sa igračem manje u 77. minutu, kada je Emehara zaradio drugi žuti karton.

BATE je brojčanu nadmoć iskoristio da sačuva rezultat, te su overili plasman u narednu fazu takmičenja.

U plej-ofu za plasman u LŠ će odmeriti snage sa PSV Ajndhovenom.