Izvor: B92, 26.Feb.2004, 13:00   (ažurirano 02.Apr.2020.)

LŠ: Porto otvorio stadion pobedom nad Man. Junajtedom

Fudbaleri Porta stekli su minimalnu prednost posle prvog duela osmine finala LŠ protiv Mančester Junajteda. Porto je uprkos ranoj prednosti kluba sa Old Traforda došao do pobede od 2:1, zahvaljujući fenomenalnim golovima Benija MekKartija.

Goste je u vođstvo doveo Kvinton Forčun u 14. minutu. Skols je dobio kratak pas iz slobodnog udarca i opalio po lopti sa 25 metara, Baija je odbio loptu, a od četiri igrača koji su natrčavali, trojica su bila u crvenim dresovima, a najbolje >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << postavljen Južnoafrikanac.

Petnaest minuta kasnije Porto je izjednačio, kada je Beni MekKarti uspeo da se izbori za nekoliko metara prostora usred šesnaesterca, a zatim zakucao loptu u donji ugao. Još je lepši bio drugi gol, 12 minuta pre kraja, kada je bivša zvezda Ajaksa skočila pola metra više od Garija Nevila, a lopta je očešala i prečku i stativu Hauardovog gola na putu ka mreži.

Utakmica na novom, spektakularnom stadionu Dragoeš, nije bila lepa za oko, jer su obe ekipe više vodile računa o odbrani, nego o protivničkom golu. Porto je bolje startovao, ali bez ozbiljnijih prilika, a zatim je Junajted iz prve ozbiljne situacije poveo. Nekoliko minuta kasnije Porto je umalo nokautiran, ali se Rud Van Nistelroj spetljao kada je bio sam pred Baijom.

Međutim, Porto se ubrzo vratio u ritam i brzo izjednačio, posle čega će biti bolji tim tokom cele utakmice. U drugom poluvremenu su Portugalci pokušavali da dođu do pobede, ali im to nije uspevalo sve do pomenute akcije. U finišu Junajted je pokušavao da dođe do novog poravnanja, ali je beskrvnu igru prekinuo samo incident tri minuta pre kraja, kada je Kin, umesto da preskoči Baiju, neizazvano nagazio portugalskog golmana i dobio crveni karton.

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.