Izvor: B92, 18.Feb.2008, 19:37 (ažurirano 02.Apr.2020.)
LŠ: Pobede domaćina
Najinteresantniji susret drugog kola druge faze rukometne Lige šampiona igrao se u Mađarskoj gde je Pik Seged savladao Gudme sa 34:33 golom Milorada Krivokapića u poslednjim sekundama utakmice. U ostalim mečevima domaćini su bili uspešni. U grupi 1 Kil je pobedom nad Čehovskim sa 28:25 je izbio na vrh tabele. Najefikasniji u nemačkom timu bio je Nikola Karabatić sa devet golova. U drugom meču Ademar Leon je bio bolji od francuskog Ivrija sa 30:22.
Siudad >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << Real i dalje ima maksimalan učinak u grupi 2 pošto je savladao Monpelje sa 27:24. U španskom timu šest golova postigli su Rutenka i Stefanson dok je u francuskoj ekipi Hmam 8 puta bio efikasan, a srpski reprezentativac Mladen Bojinović šest. Rukometaši nemačkog Gumersbaha pobedili su Gorenje sa 33:30.
U grupi 3 Hamburg je bio bolji od hrvatske Kroacija Osiguranje sa 32:29. Španski Portland San Antonio bio je ubedljiv protiv Flensburga sa 30:22. Malmagro Viana postigao je čak devet golova za Špance. Srpski reprzentativac Ratko Nikolić je samo jednom bio efikasan.
Barselona je ostvarila prvu pobedu u drugoj fazi LŠ savladavši Celje sa 39:28. Iker Romero je bio najbolji pojedinac na terenu sa devet golova dok je odličan bio i Petar Nenadić postigavši četiri gola. U slovenačkoj ekipi igrao je Aleksandar Stojanović i dva puta bio efikasan. U ovoj grupi sve ekipe imaju jednak broj bodova.


















