Izvor: Sportske.net, 25.Feb.2020, 23:57

LŠ - Bez pobednika u "Maradona" derbiju! (video)

LŠ - Bez pobednika u Maradona derbiju! (video)

Napolitanci pružili bolju partiju.
Nerešeno na "San Paolu", Napoli poveo, ali je Barseloni bila dovoljna samo jedna prilika da izjednači (1:1).
Prvo poluvreme je prošlo u incijativi Barselone, ali igrači Napolija su bili sjajno postavljeni u odbrani i pretili iz kontri. Španci su imali posed, međutim bez dobrih šansi dok su Napolitanci itekako znali da naplate svoje.
To se desilo u tridesetom minutu. Uporni Zelinski stiže do lopte, šalje do Mertensa koji koristi ovu priliku bez greške. Napoli vodi na isteku pola sata igre. Imao je i Insinje priliku da udvostruči prednost na samom kraju prvog dela igre, ali šut kapitena domaćih ide pored stative.