Izvor: Kurir, 03.Apr.2008, 12:00 (ažurirano 02.Apr.2020.)
LJUBLJANA KAO KOMPROMIS
Čelnici NLB lige odlučili da fajnal-for bude odigran u glavnom gradu Slovenije
Završni turnir NLB lige održaće se u ljubljanskoj dvorani Tivoli. Rukovodstvo regionalnog takmičenja izabralo je glavni grad Slovenije kao kompromisno rešenje, nakon protivljenja aktuelnog šampiona Partizana da se fajnal-for igra u Zadru, dok su čelnici jedinog hrvatskog predstavnika insistirali na tome da se turnir ne održava u Srbiji. Generalni menadžer NLB lige Roman Lisac rekao je da je >> Pročitaj celu vest na sajtu Kurir << skoro gotova stvar da će Ljubljana biti domaćin četiri najbolje ekipe u regionalnom takmičenju.
- Upravo sam na sastanku na kome razgovaramo o tome, ali kako sada stvari stoje, sve je skoro gotovo i Ljubljana će biti domaćin fajnal-fora. Mislim da je ovo najbolje rešenje za sve učesnike i ubeđen sam da će turnir proteći u najboljem redu - rekao je Lisac.
Predsednik KK Zadar Kristijan Magaš takođe je potvrdio da će glavni grad Slovenije biti domaćin fajnal-fora.
- Nismo još dobili zvaničnu informaciju, ali mi smo ubeđeni da će Ljubljana ugostiti najbolje ekipe u regionalnom takmičenju - kratak je bio Magaš.
Završni turnir NLB lige održaće se od 25. do 27. aprila, a u polufinalu se sastaju Partizan - Olimpija, odnosno Hemofarm - Zadar.
Ljubljana je već dva puta bila domaćin završnih turnira regionalne lige. U Tivoliju je održan prvi fajnal-for, 2002. godine, kad je slavila domaća Olimpija, a poslednji put završni turnir igran je u Sloveniji godinu dana kasnije, kad je titula pripala Zadru.













