LIGA ŠAMPIONA: Žesus het-trikom IZBACIO Zagrepčane iz Evrope! Atalanta od PONORA do prolaska (VIDEO)

Izvor: SrbijaDanas.com, 11.Dec.2019, 21:59   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Odigrani prvi mečevi poslednjeg kola elitnog takmičenja u grupi C.

Fudbaleri Mančester Sitija brzo su se otreznili posle neočekivanog poraza u gradskom derbiju od Junajteda i u šestom kolu na gostovanju Dinamu u Zagrebu ubedljivo slavili sa 4:1.

Junak trijumfa bio je trostruki strelac Gabrijel Žesus. Brazilac je odigrao simultanku na Maksimiru i pokopao nade domaćih navijača da će prvi put u istoriji njihov klub igrati u osmini >> Pročitaj celu vest na sajtu SrbijaDanas.com << finala Lige šampiona.

A sve je mirisalo na prolaz Dinama. Naročito kada je najbolji igrač Zagrepčana Dani Olmo zatresao mrežu aktuelnog šampiona Premijer lige, posle centaršuta Kadziora. Španac koga su upravo Građali "pikirali" kao potencijalno pojačanje, postigao je sjajan pogodak, poslavši loptu neodbranjivo pod prečku golmana Brava.

What a goal by Dani Olmo 👏 pic.twitter.com/DPjiVO76ht

— 𝙁𝘾 🤙 (@FPL__FC) December 11, 2019

Nije se predavao Siti, pa je u 34. minutu Gabrijel Žesus postigao prvi od svoja tri gola, donevši gostima izjednačenje. Prethodno je Rijad Marez centrirao sa ivice šesnaesterca iskosa, a Brazilac nadskočio oba čuvara i udarcem glavom zatresao mrežu za 1-1.

Gabriel Jesus Goal vs Dinamo Zagreb pic.twitter.com/5Do6aZI5R9

— Footbazz Unleased (@footbazz) December 11, 2019

Potpuni potop Dinama nastao je početkom drugog poluvremena. Za samo četiri minuta, Žesus je još dva puta pogodio, čime je osigurao trijumf Mančestera, a Zagrepčane izbacio iz Evrope!

Odličnu akciju izveli su Gvardiolini izabranici, Foden je u šesnaestercu asistirao Brazilcu, koji je čuvara poslao "po burek", a zatim rutinski iskosa doneo potpuni preokret - 1:2.

GABRIEL JESUS GOAL , MAN CITY 2-1 ZARGREB , NEW ACCOUNT FOLLOW FOR LIVE GOALS pic.twitter.com/iPxdmYhdo9

— HD GOALS LIVE (@HDGoalsLive) December 11, 2019

Još se slavlje Sitija nije završilo, a igrači Dinama ponovo su bili na kolenima. Ubačenu loptu Mendija, prihvatio je na drugoj stativi Gabrijel Žesus i het-trikom otklonio sve dileme oko pobednika - 1:3

Jesus hatrick goal Man City 3-1 new pic.twitter.com/k66mVwp0bU

— Fightgame (@futurefights360) December 11, 2019

Do kraja meča i Foden je bio precizan za 4:1, potvrdivši ubedljiv trijumf Pepove ekipe. Građani su još ranije obezbedili prvo mesto u C grupi, dok su Zagrepčani ponovo "izvisili" na evropskoj sceni.

Foden Man City goal 4-1 new pic.twitter.com/ypArMpdp7U

U drugom meču "C" grupe, Atalanta je savladala Šahtjor u Harkivu sa 3:0 i od prežaljene ekipe, koja je počela trku sa tri uzastopna poraza, stigla do osmine finala. Podsetimo, tim iz Bergama startovao je debaklom (0:4) od Dinama u Zagrebu, ali se za razliku od Modrih izborio za evropsko proleće u Ligi šampiona.

Gosti su do vođstva došli posle gledanja VAR-a. Timoti Kastanje je u 66. minutu bio najprisebniji u šesnaestercu i posle odbitka smestio loptu u mrežu Ukrajinaca.

Prednost je udvostručio Mario Pašalić u 80. minutu. Posle kornera Malinovskog, hrvatski internacionalac je bio najprisebniji u šesnaestercu i udarcem po zemlji, poslao tim iz Bergama u osminu finala najelitnijeg takmičenja.

Potpuni slom Šahtjora viđen je u poslednjim sekundama, kada je Gosens iskoristio nepažnju u odbrani domaćina i postavio konačnih 0:3.