LIGA NACIJA: Repriza finala EVRA i susret bivših jugoslovenskih država bez pobednika

Izvor: SrbijaDanas.com, 11.Jun.2022, 23:08

Zanimljivi mečevi.

Fudbaleri Engleske i Italije remizirali su 0:0 pred praznim tribinama u reprizi finala poslednjeg Evropskog prvenstva, ovoga puta u utakmici trećeg kola A divizije Lige nacija.

Obe selekcije igrale su u kombinovanim sastavima, a utakmica je obilovala prilikama, iako na kraju nije bilo golova.

U drugoj utakmici ove grupe Mađarska je na svom terenu ostala neporažena protiv favorizovane Nemačke, 1:1.

Domaći su poveli u šestom >> Pročitaj celu vest na sajtu SrbijaDanas.com << minutu, gol je postigao štoper Žolt Nađ. Samo tri minuta bilo je potrebno Nemcima da dođu do izjednačenja golom Jonasa Hofmana.

U grupi 4, Holandija i Poljska su u goleadi podelile bodove, bilo je 2:2. Poljska je povela u 18. minutu sjajnim pogotkom Metija Keša.

Pjotr Zelinski je u četvrtom minutu drugog poluvremena udvostručio prednost gostiju, ali se Holanđani nisu predali.

Samo dva minuta kasnije Davi Klasen je smanjio prednost Poljaka, da bi Denzel Damfris u 54. minutu pogodio za ekspresno izjednačenje.

Vels je na svom terenu u finišu stigao do boda protiv Belgije, utakmica je završena rezultatom 1:1.

Belgijanci su poveli u 51. minutu golom Jurija Tilemansa, da bi Brenan Džonson tri minuta pre kraja doneo veliki bod Velšanima.

U susretu bivših jugoslovenskih republika, fudbaleri Crne Gore i Bosne i Hercegovine, odigran je sjajan meč u Podgorici. Ovaj duel završen je rezultatom 1:1. Goste je u prednost doveo Luka Menalo u 61. minutu, a konačan rezultat postavio je Adam marušić