LIGA EVROPE: Minimalac Juvea – Sevilja šokirala Junajted!

Izvor: SrbijaDanas.com, 13.Apr.2023, 23:42

Srbi bez učinka...

Fudbaleri Juventusa pobedili su ekipu Sportinga sa 1:0 u prvoj utakmici četvrtfinala Lige Evrope. Jedini gol na utakmici je postigao Federiko Gati u 71. minutu meča.

Srpski reprezentativac Filip Kostić je proveo svih 90 miunuta na terenu, dok je Dušan Vlahović ušao u igru u 64. minutu, a za vreme koje je proveo na terenu je dobio žuti karton.

Bio je Juventus bolji tokom celog meča, i na kraju je to došlo i na naplatu, tako da stara >> Pročitaj celu vest na sajtu SrbijaDanas.com << dama možemo reći zasluženo ide sa prednosti na revanš u Lisabon za sedam dana.

Drugi derbi u Ligi Evrope se igrao u Mančesteru, gde je Junajted dočeo najtrofejniji klub u Ligi Evrope, ekipu Sevilje.

Posle samo 20 minuta fudbala na Old Trafordu je na semaforu stajalo 2:0.

Oba gola su delo istog igrača, a to je bio Marsel Sabicer.

Sve je delovalo da će ekipa iz Mančestera sa sigurnom prednošću završiti ovu utakmicu, ali Sevilje nije tako mislila.

Da stvar bude gora oba gola za goste su postigli fudbaleri Junajteda.

Prvo je u Tajler Malasija u 84. minutu postigao prvi autogol, da bi u samom nadoknadi vremena tragičar bio Hari Megvajer koga je lopta posle šuta En Nesirija pogodila i na kraju završila u mreži golmana De Hee.

Revanš je za sedam dana na stadionu Sevilje.

U Nemačkoj su Bajer Leverkuzen i Union Sen Žiloa odigrali 1:1.

Posle prvog poluvremena koje se završilo bez golova, drugo je bilo dosta sadržajnije.

Prvi udarac su zadali gosti. U 51. minutu je Viktor Bonifas doveo svoj tim u vođstvo, da bi u 82. minutu Florijan Virc postavio konačan rezultat na ovom meču.