Izvor: B92, 12.Feb.2019, 21:51

LE: Zenit promašio penal, golman junak u pobedi Fenera

Fudbaleri Fenerbačhea savladali su Zenit 1:0, u prvom meču šesnaestrine finala Lige Evrope.

Turski velikan, koji se ove sezone bori za opstanak u domaćem šampionatu, stekao je minimalnu prednost uoči revanša u Sankt Peterburgu.

Trijumf Feneru je doneo Islam Slimani u 21. minutu, pokupio je odbitak nakon kornera koji je izveo Matje Valbuena i volej udarcem zatresao mrežu Zenita.

Gosti su imali šansu da izjednače rezultat minut pre poluvremena, Omer Toprak je neoprezno startovao i faulirao Druisija u svom kaznenom prostoru.

Loptu je na penal stavio Slovenac Robert Mak, ali nije iskoristio jedanaesterac. Golman Fenera Tekin je skrenuo putanju lopte na prečku, a nakon što se odbila od tle ispred gol linije, uhvatio je pre nego što su pritrčali igrači Zenita.

Fener je bio blizu 2:0 u prvoj polovini drugog dela meča, ali Slimani, Elmas i Valbuena nisu iskoristili odlične prilike.

Gosti iz Sankt Peterburga su zapretili tek u završnici, januarsko pojačanje iz Ukrajine Jaroslav Rakicki šutira pored gola, a najbolju priliku ne koristi Artjom Dzjuba čiji šut glavom pod prečku brani heroj Fenera Tekin.

Revanš meč na programu je 21. februara u Rusiji.