Izvor: B92, 21.Feb.2013, 00:05 (ažurirano 02.Apr.2020.)
LE: Težak posao za Atletiko, Napoli
Revanš mečevi 1/16 finala Lige Evrope igraju se u četvrtak uveče, a najteži posao da bi izbegli eliminaciju imaju fudbaleri Atletika, Napolija i Olimpijakosa.
Atletiko je u Madridu poražen od Rubina sa 2:0, pa će imati paklen posao u Kazanju. Napoli ima zadatak da nadoknadi tri gola deficita protiv Viktorije Plzenj.
U istom problemu je i Olimpijakos protiv Levantea. Drama se očekuje i u Liverpulu gde će Zenit braniti 2:0. Zanimljivo će biti i u revanšima Olimpik Lion >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << - Totenhem (1:2) i Benfika - Bajer (1:0).
Nijedan tim nikada nije uspeo da se oporavi posle deficita od tri gola iz prvog meča u sadašnjem formatu takmičenja, što samim tim Plzenju i Levanteu daje još veću prednost pred revanš susrete.
Olimpijakos je jedan od dva tima koji su u Ligu Evrope stigli iz Lige šampiona i koji gube posle prvih mečeva. Drugi tim je Kluž, koji ima zaostatak od dva gola u odnosu na milanski Inter, dok se u gotovo identičnoj poziciji nalazi i drugi rumunski klub – Steaua, koja je poražena sa 2:0 od Ajaksu u prvom susretu. Klub iz Amsterdama ima poseban motiv, pošto se finale igra na njegovom stadionu. Istu prednost ima i Dnjipro, koji na svom terenu čeka Bazel.
Zenit iz Sankt Peterburga ima prednost dva gola pred put u Liverpul, dok je isti slučaj i sa Anžijem, koji gostuje Hanoveru, ali i Rubinom u dvoboju sa braniocem titule, madridskim Atletikom. Bajer očekuje težak posao na gostovanju Benfiki posle poraza sa 1:0 u Leverkuzenu, Totenhem putuje u Lion sa prednošću od 2:1, dok Čelsi vodi protiv Sparte sa 1:0.
U ostalim duelima prvi mečevi završeni bez pobednika, a najviše golova prošlog četvrtka postigli su Lacio i Borusija iz Menhengladbaha za 3:3 u Nemačkoj. Metalist i Njukasl tek čekaju na prvi pogodak, isto kao i Fenerbahče i BATE Borisov, dok će Genk i Štutgart, Dinamo i Bordo nastaviti od 1:1.
Liga Evrope, revanš mečevi
18.00 Rubin – Atletiko Madrid (2:0)
19.00
Metalist – Njukasl (0:0)
Genk – Štutgart (1:1)
Lacio – Borusija Menhengladbah (3:3)
Olimpik Lion – Totenhem (1:2)
Kluž – Inter (0:2)
Dnjipro – Bazel (0:2)
21.05
Viktorija Plzenj – Napoli (3:0)
Fenerbahče – BATE Borisov (0:0)
Benfika – Bajer Leverkuzen (1:0)
Bordo – Dinamo Kijev (1:1)
Hanover – Anži (1:3)
Olimpijakos – Levante (0:3)
Liverpul – Zenit (0:2)
Steaua – Ajaks (0:2)
Čelsi – Sparta Prag (1:0)
Pogledaj vesti o: Finale Lige Šampiona
TIPOVANJE: Igrajte na...
Izvor: MozzartSport.com, 21.Feb.2013
IGRAJTE NA… BENFIKU ZATO ŠTO.. Portugalci igraju izuzetno, kako u domaćem prvenstvu, tako i u Evropi. Njihova pobeda u prvom meču protiv Leverkuzena za mene nije veliko iznenađenje, mnogo veće bi bio plasman nemačkog tima u naredno kolo Lige Evrope. S obzirom n ato da je prednost iz prvog...




