LE: Šahtjor i Kopenhagen furiozno do četvrtfinala VIDEO

Izvor: B92, 05.Avg.2020, 18:34

Fudbaleri Kopenhagena i Šahtjora plasirali su se u četvrtfinale Lige Evrope.

Kopenhagen je na domaćem terenu savladao Bašakšehir rezultatom 3:0 i nadoknadio minimalni zaostatak iz prvog meča.

Šahtjor će u četvrtfinalu igrati protiv boljeg iz duela Bazel – Ajntraht (3:0), a Kopenhagen protiv pobednika okršaja Mančester junajted – LASK Linc (5:0).

Šampion Turske je došao na megdan vicešampionu Danske i zasluženo ispao iz Lige Evrope.
Srpski napadač Danijel Aleksić je na teren ušao u 54. minutu, ali nije uspeo da napravi značajniji učinak.

Kopenhagen je poveo već u četvrtom minutu posle sjajne akcije po desnom boku koju je golom glavom krunisao Jonas Vind.

Do kraja prvog poluvremena nije bilo izglednijih šansi, pa se otišlo na pauzu, ali se posle toga nije čekalo na novi gol.

Pep Biel je sjajno odreagovao, nadmudrio Gaela Klišija i iznudio čist jedanaesterac za svoju ekipu.

Odgovornost je preuzeo mladi Vind i bio neumoljiv za 2:0.

Bašakšehir ni pri tom rezultatu nije izgledao kao ekipa kojoj je prekopotreban gol, pa je usledila kazna deset minuta kasnije.

Falk je pretrčao pola terena, namestio se za udarac i matirao golmana gostiju za, ispostavilo se, konačnih 3:0.

Šahtjor je na Olimpijskom stadionu pobedio Volfsburg rezultatom 3:0 i uz 2:1 iz prethodnog meča ubedljivo slavio plasman u četvrtfinale.

Šampion Ukrajine je imao jedine dve ozbiljne prilike u prvih 45 minuta, ali nije uspeo da ih iskoristi.

Nemački klub nije delovao opasno praktično ni u jednom trenutku meča i najčešće se igralo na njihovoj polovini.

U 65. minutu defanzivac domaćina Hočolava je srušio protivnika na ivici kaznenog prostora i sudija je svirao penal. Ipak, usledilo je gledanje VAR snimka i odluka je preinačena u običan faul - ali je Hočolava dobio crveni karton.

Samo nekoliko minuta kasnije Džon Bruks se odužio Hočolavi i napravio nesmotren faul na sredini terena kada je otvorenim delom kopačke u stomak udario Morašea.

Dileme nije bilo, pa je Bruks takođe dobio crveni karton.

Volfsburg se držao sve do 89. minuta, kada se njihova odbrana malo opustila i dopustila da je Solomon izigra, a Moraeš da postigne gol za 1:0.

Samo dva minuta kasnije usledio je još jedan kiks i dobar pas Konopljanke, a Solomon se nagradio golom.

Tek što su gosti izveli loptu sa centra, Gilovogi ju je poklonio Moraešu i praktično nije ni pokušao da ga stigne. Najbolji strelac Šahtjora je pred sobom imao lak zadatak i povisio na konačnih 3:0.

Ove mečeve ste mogli da pratite uživo putem B92.net LIVE BLOGA.