LE: Rubin slavio u Bakuu, četiri gola Kavanija za pobedu Napolija

Izvor: Press, 09.Nov.2012, 00:09   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Fudbaleri Rubina iz Kazanja pobedili su ekipu Nefčija rezultatom 1:0 u okviru četvrtog kola grupe H Lige Evrope

Fudbaleri Rubina nalaze se na dobrom putu da izbore plasman u narednu rundu Lige Evrope, pošto su večeras u Bakuu u utakmici četvrtog kola H grupe pobedili Nefči sa 1:0 (1:0).

Jedini gol na meču postigao je Vladimir Đađun u 16. minutu.

Klub iz Kazanja trenutno ima deset osvojenih bodova, tri više u odnosu na milanski Inter, koji ima utakmicu >> Pročitaj celu vest na sajtu Press << manje, dok se na dnu tabele nalaze Nefči i Partizan sa po jednim osvojenim bodom.

U drugom meču ove grupe Partizan je na stadionu u Humskoj poražen od milanskog Intera rezultatom 3:1.

U meču punom preokreta Napoli je zahvaljujući maestralnom Urugvajcu Edisonu Kavaniju stigao do pobede nad ekipom Dnjipra (4:2). Sva četiri pogotka za Napolitance postigao je upravo Kavani.

Napoli se tako, nakon lošeg starta u Ligi Evrope, vratio u igru za plasman u narednu fazu takmičenja. U drugom meču grupe F, AIK je napravio veliko iznenađenje na svom terenu. Šveđani su savladali PSV golom Bangure.

Anži je zadržao stoprocentan učinak kod kuće. Tim iz Mahačkale se revanširao Liverpulu za poraz u prethodnom kolu, a jedini gol na meču postigao je Traore u 45. minutu igre.

U drugom meču grupe A, Jang Bojs je zasluženo u gostima savladao ekipu Udinezea rezultatom 3:2. Za domaću ekipu branio je srpski reprezentativac Željko Brkić, dok je Dušan Basta takođe odigrao svih devedeset minuta za domaćina.

Najveće iznenađenje u četvrtom kolu viđeno je u grupi B, gde je portugalska Akademika nanela prvi poraz (2:0), nakon 15 uzastopnih pobeda u Ligi Evrope, Atletiku iz Madrida.

U drugom meču grupe B, ekipa Plzena je ubedljivo na svom terenu pobedila Hapoel iz Tel Aviva i tako se uključila u borbu za prvo mesto u grupi.

Miloš Krasić nije učestvovao u pobedi Fenerbahčea nad ekipom AEL-a 2:0, dok je u drugom meču grupe C Marsej nakon preokreta pobedio ekipu Borusije iz Mehengladbaha 2:1. Sjajan pogodak za izjednačenje postigao je problematični Džoi Barton iz direktno iz kornera.

Francuski Bordo je rutinski na svom terenu savladao Maritimo sa 1:0 , dok je u drugom meču grupe D Njukasl nakon prednost od dva gola Briža uspeo da izbori remi (2:2).

Steaua je nastavila da pruža odlične partije u Ligi Evrope. Rumunski tim je u okviru grupe E pobedio norveški Molde u gostima sa 2:1, dok je u istoj grupi Štutgart preko Ibiševića i Harnika došao do tri boda protiv Kopenhagena, Zdravko Kuzmanović ušao je u igru u 87. minutu utakmice.