LE: Roma sigurna, LUDILO u Škotskoj, srpski APOEL na korak od ISPADANJA, Vulvsi REŠETALI (VIDEO)

Izvor: SrbijaDanas.com, 21.Feb.2020, 00:09   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Interesantan dan u drugom po kvalitetu klupskom takmičenju u Evropi.

Utakmicama u kasnijem terminu (od 21 čas) kompletirani su prvi mečevi šesnaestine finala Lige Evrope, a na evropskim terenima je na tih osam mečeva bilo samo tri srpska fudbalera, a viđeno je 22 gola, baš kao i u prvih osam utakmica dana.

Ekipa Bazela je maltene sa obe noge u osmini finala posle ubedljive pobede na Kipru protiv APOEL-a od 3:0. Utakmicu je zbog žutih kartona propustio Vujadin >> Pročitaj celu vest na sajtu SrbijaDanas.com << Savić, ali su se u startnoj postavi Kiprana našli Uroš Matić i Andrija Pavlović. Međutim, ni oni nisu pomogli domaćem sastavu da izbegne poraz koji su Švajcarcima doneli Raol Petreta, Valentin Štoker i Artur, a njihove golove možete pogledati OVDE.

Osim tandema APOEL-a, od srpskih fudbalera se na terenu našao i Aleksandar Kolarov koji je u pobedi Rome nad Gentom minimalnim rezultatom odigrao svih 90 minuta. Pobedonosni gol za Vučicu postigao je Karles Perez u 13. minutu na asistenciju Edina Džeka.

🎥 — Carles Perez just scored his first goal for AS Roma on loan.pic.twitter.com/Ho9axr2qLG

— barcauniversal.com (@BU_Videos) February 20, 2020

Fudbaleri Arsenala su u Pireju savladali Olimpijakos minimalnim rezultatom, a jedini gol na meču je postigao Aleksandar Lakazet u završnici meča. Iako je utakmica bila potpuno ujednačena gosti su došli do važnog trijumfa, a ceo meč je sa klupe ispratio Lazar Ranđelović koji nije dobio priliku da zaigra protiv Tobdžija.

Lacazette gets the important away goal. #afc pic.twitter.com/q6BAhpODNa

— Arsenal (@AFCvideosHD_) February 20, 2020

Bajer Leverkuzen je kod kuće savladao Porto rezultatom 2:1 u utakmici koja je obilovala šansama na obe strane. Prvi gol na meču postigao je Lukas Alario u 29. minutu, a u 57. je sa bele tačke prednost Farmaceuta udvostručio Kai Haverc. Gol nade za plasman u narednu fazu je za Portugalce postigao Ze Luis u 73. minutu, a sve golove sa Baj arene pogledajte OVDE.

Fenomenalnu utakmicu u Škotskoj su odigrali Rendžers i Braga, a domaći tim je do pobede došao posle neverovatnog preokreta. Portugalci su nešto više od 20 minuta pre kraja imali dva gola prednosti, ali je ekipa Stivena Džerarda od 67. do 82. minuta tri puta zatresla mrežu rivala i tako došla do pobede. Golove sa Ajbroks stadiona možete videti OVDE.

Ubedljivu pobedu ostvario je Vulverhempton protiv Espanjola (4:0), a najzaslužniji za trijumf Vukova bio je Diogo Žota koji je postigao het-trik, a mrežu Španaca je zatresao i Ruben Neveš. Sve pogotke iz Engleske pogledajte OVDE.

Jedini remi u terminu od 21 čas viđen je u Holandiji gde su AZ Alkmar i LASK iz Linca odigrali 1:1. Austrijanci su u 26. minutu poveli preko Marka Raguza, ali je izjednačenje ekipi koja je bila u grupi sa Partizanom doneo Teun Kopmajners iz penala četiri minuta pre kraja susreta. Ta dva gola možete videti OVDE.

Ekipa Volfsburga je došla do pobede na svom terenu posle preokreta nad Malmeom (2:1). Šveđanima je prednost doneo Isak Telin iz penala u 47. minutu, ali je rezultat poravnao Josip Brekalo dva minuta kasnije. Konačan rezultat je postavio Isak Telin 13 minuta kasnije kada je zatresao svoju mrežu, a sve golove sa Folksvagen arene pogledajte OVDE.

LIGA EVROPE, 1/16 FINALA

Kluž - Sevilja 1:1

(Deak 59. p - Nesiri 82.)

Klub Briž - Mančester Junajted 1:1

(Denis 15. - Marsijal 36.)

Ajntraht Frankfurt - Salcburg 4:1

(Kamada 12. 43. 53. Kostić 56. - Hvang 84. p)

Šahtjor - Benfika 2:1

(Alan Patrik 56. Kovalenko 72. - Pici 67. p)

Sporting - Bašakšehir 3:1

(Koates 3. Šporar 44. Vijeto 51. - Višća 77. p)

Rendžers - Braga 3:2

(Hadži 67. 82. Aribo 76. - Franserđo 11. Ruiz 59.)

Volfsburg - Malme 2:1

(Brekalo 49. Telin 63. ag - Telin 47. p)

Vulverhempton - Espanjol 4:0

(Žota 15. 67. 81. Neveš 52.)

BONUS GALERIJA

Pogledajte kako izgleda Fabiola Paralo, devojka fudbalera Laga Žuniora.

H y g g e 🌅

A post shared by Fabiola Parralo Macías (@fabiolapm7) on Jul 8, 2019 at 11:01am PDT

🧜🏽‍♀️

A post shared by Fabiola Parralo Macías (@fabiolapm7) on Aug 6, 2019 at 8:21am PDT

⬛️ ◼️ ◾️▪️

A post shared by Fabiola Parralo Macías (@fabiolapm7) on Jul 31, 2019 at 12:07pm PDT

🔆

A post shared by Fabiola Parralo Macías (@fabiolapm7) on May 4, 2019 at 7:00am PDT

Día 1 de ☀️

A post shared by Fabiola Parralo Macías (@fabiolapm7) on Mar 17, 2019 at 7:40am PDT

Lunes al sol ☀️ dos meses y medio postparto

A post shared by Fabiola Parralo Macías (@fabiolapm7) on Sep 24, 2018 at 4:33am PDT