LE: Prvi bod za Partizan u gostima nakon 13 poraza, jubilej Saše Ilića!

Izvor: Sportski Žurnal, 22.Nov.2012, 02:30   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Nefči – Partizan 1:1 (1:0)
Strelci: 1:0 – Flavinjo u 10, 1:1 – Mitrović u 67. minutu.
Stadion: Tofig Bahramov. Gledalaca: oko 5000. Sudija: Sajmon Li Evans (Vels). Crveni karton: Mitrović u 78. mionutu.
NEFČI: Stamenković, T. Gulijev, Mitreski, Kvilijev, Bertući, Junusadze, Sadigov (kapiten), Imamverdijev (od 61. Abdulajev), Vobaj, Flavinjo, Mehdijev, Kanales.
PARTIZAN: Petrović, Miljković, Ostojić, Ivanov, Volkov, Smiljanić, Jojić (od 83. S. Marković), L. Marković (od 46. Mitrović), S. Ilić, Tomić, S, Šćepović (od 66. M. Šćepović).
Saša Ilić je u Bakuu odigrao 600. meč u dresu Partizana! Kapiten i legenda crno-belih pamtiće ovaj duel i po prvom bodu koji je njegov tim osvojio posle 13 poraza na gostovanjima u Ligi Evrope.
U Azerbejdžanu nije viđen preterano dobar meč u duelu petog kola H grupe. Domaćin je poveo u 10. minutu sjajnim pogotkom Flavinja.
Brazilac je postigao evro gol sa 25 metara. Lopta je posle preciznog udarca završila u rašljama, a golman Petrović paradom ga je samo ulepšao.
Posle tog gola domaćin se povukao, a crno-beli su počeli bezuspešno da napadaju, bez konkretnih prilika.
Tako je bilo sve do 67. minut kada je mladi Mitrović pogodio nakon sjajne akcije Tomića i Ilića. Kapiten je lepo uposlio robusnog napadača koji je fintom izbacio čuvara i zatim zatresao mrežu Stamenkovićevog gola.
Partizan je bio bolji tim u tim trenucima, strpljivo su puleni Vladimira Vermezovića gradili akcije, ali u 77. minutu mladi Mitrović je dobio direktan crveni karton posle gužve na polovini Partizana.
Nije baš najjasnije šta se desilo i zbog čeka je sudija iz Velsa isključio strelca za crno-bele.
Nakon toga nije bilo nekih većih prilika i uzbuđenja pa je Partizan uspeo da osvoji prvi bod u H grupi Lige Evrope.

PRVO POLUVREME:
4. minut – Solidna akcija crno-belih, ali Stamenković je dobro pratio igru i izbio loptu ispred Stefana Šćepovića.
5. minut – Dobra prilika za goste, Vobaj je ostao sam na nekih desetak metara iskosa sa desne strane, šutirao je, lopta je otišla preko gola.
10. minut – GOOOOOOOOOOOOOOOL! Flavinjo 1:0!
Evro gol Flavinja. Sjajan udarac „devetke“ Nefčija sa nekih 25 metara u leve rašlje gola Petrovića koji je bio nemoćan.
11. minut – Mogao je Partizan da poravna rezultat, Šćepović je bio u šansi, ali se dugo nameštao i onda je umesto šuta pokušao da uposli Sašu Ilića, ali bez uspeha.
16. minut – Ilić je centrirao sa desne strane, Šćepović je bio blizu postizanja gola, ali jedan od defanzivaca domaćih je glavom izbio loptu. Sudija Li Evans umesto kornera dosudio je gol aut.
19. minut – Pokušao je i Lazar Marković sa ivice kaznenog prostora, Stamenković je bez mnogo muke odbranio.
20. minut – Petrović je „spasao“ crno-bele. Golman Parnog valjka sjajno je intervenisao posle udarca Imamverdijeva sa sedam metara.
25. minut – Jojić je dubinskim pasom spojio Šćepovića sa golom, ali napadač crno-belih je ponovo loše reagovao, umesto levom on je pokušao daljom desnom nogom da prevari Stamenkovića. Iz takvog položaja tela bilo je nemoguće pogoditi mrežu.
32. minut – Šut Kanalesa sa 18 metara nije bio precizan. Domaći su iskoristili grešku Volkova da zaprete crno-belima.
36. minut – Lepa akcija domaćih, Vobaj je pokušao da je kruniše, ali Ostojić je reagovao u poslednjem trenutku.
41. minut – Flaviljo je bi bio blizu postizanja drugog gola. Sjajno se ubacio po desnoj strani, bocnuo je loptu, prevario Petrovića, ali Ivanov je u poslednjem trenutku izbacio loptu u korner.
44. minut – Sadigov je oprobao udarac. Snažno i neprecizno je šutirao sa ivice šesnaesterca.
44. minut – Nemanja Tomić je dobio žuti karton.
45. minut – Jojić je ponovo uposlio Šćepovića koji je pokušao iz prve, ali ponovo nije bio precizan.
Kraj prvog poluvremena.
DRUGO POLUVREME:
46. minut – Lazar Marković je ostao u svlaćionici, umesto njega u igru je ušao Aleksandar Mitrović.
48. Žuti karton za Merdijeva.
49. minut – Velika sudijska greška. Crno-beli su dobro kombinovali, ali se začula pištaljka i signaliziran je ofsajd u kome nije bio Šćepović. U nastavku akcije Jojić je zatresao mrežu domaćih.
61. minut – Posle deset minuta uspavanke konačno smo videli polupriliku. Miljković je probio po desnoj strani, vratio je loptu do Jojića koji je šutirao sa 17 metara, ali nije bio precizan.
65. minut – Najbolja prilika za crno-bele, Saša Ilić je uz dosta sreće došao do lopte na nekih 14 metara, šutirao je iz okreta, ali ni on nije uspeo da pogodi okvir gola.
66. minut – Šut S. Šćepovića sa 18 metara preko gola.
66. minut – Marko Šćepović je zamenio brata Stefana.
67. minut – GOOOOOOOOOOOOOOOL! Mitrović 1:1!
Mladi napadač Partizana ponovo pogađa u „velikom“ meču. Sjajna akcija Partizana, Tomić je dodao do Ilića, ovaj je odmah uposlio Mitrovića koji je rutinski pogodio mrežu Stamenkovića.
68. minut – Žuti karton za Flavinja.
73. minut – Prilika za crno-bele, ali očajan udarac Tomića.
74. minut – Žuti karton za Ostojića.
76. minut – Žuti karton i za Volkova.
77. minut – Crveni karon za Mitrovića. Nakon faula Saše Ilića došlo je do gužve zbog faula koji sudija nije dosudio nekoliko sekundi ranije na Šćepoviću. Na snimku nismo videli šta je uradio mladi napadač.
78. minut – Žuti kartoni za Šćepovića i Sadigova.
79. minut – Žuti karton za Stamenkovića.
80. minut – Polukontra Partizana, Šćepović je povukao, ali je zaustavljen u kaznenom prostoru.
83. minut – Saša Marković je u igri umesto Jojića.
85. minut – U poslednji čas Ostojić je izbacio loptu u korner posle dobre akcije Nefčija.
88. minut – Vobaj je pokušao da lobuje Petrovića, ali golman crno-belih se nije dao prevariti.
89. minut – Šut Smiljanića sa pola terena, pokušao je vezista Partizana da iznenadi Stamenkovića, ali nije bio precizan.
90. minut – Udarac Marka Šćepovića sa 30 metara iz mesta. Lagan posao za golmana Nefčija.