LE: Pepe sprečio iznenađenje na Emirejtsu, Seltik bolji od Lacija!

Izvor: B92, 25.Okt.2019, 00:09   (ažurirano 02.Apr.2020.)

LE: Pepe sprečio iznenađenje na "Emirejtsu", Seltik bolji od Lacija!

U terminu od 21.00 odigrano je još 11 mečeva 3. kola grupne faze Lige Evrope.

Viđena su 24 gola, a na terenima širom "starog kontinenta" bilo je srpskih fudbalera, međutim, nijedan od njih sedmorice nije uspeo da postigne postigne pogodak ili zabeleži asistenciju.

Gimaraeš je bio blizu iznenađenja na "Emirejtsu" pošto je tek u nadoknadi vremena poražen od Arsenala (2:3), dok je mali derbi između Seltika i Lacija pripao škotskom šampionu (2:1).

Izveštaje >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << sa 11 utakmica igranih u terminu od 21.00 čitajte u tekstu ispod, dok golove možete pogledati klikom na strelca/minut pogotka.

U preostalom meču A grupe Sevilja je tek u drugom poluvremenu uspela da slomi otpor Didelanža i slavi sa 3:0.

Ceo meč za domaći tim odigrao je Nemanja Gudelj, a junak trijumfa na "Ramon Sančes Pishuanu" bio je Franko Vaskes, koji je prvi pogodio mrežu gostiju u 48. minutu.

Isti igrač bio je precizan i u 75. minutu, da bi tačku na utakmicu samo tri minuta kasnije stavio Munir El Hadadi na asistenciju Eskudera.

Grupa A:

Sevilja – Didelanž 3:0 (0:0)

(Vaskes 48, 76, Munir 78)

U grupi B izgleda da će se borba za odlazak u nokaut fazu voditi do samog kraja.

Dinamo i Kopenhagen remizirali su u Kijevu 1:1 i tako "zajedno" ostali na čelu tabele.

Gosti su već u 2. minutu došli do prednost preko Sotirua, koji je zakucao loptu u mrežu Buščana iz neposredne blizine.

Ukrajinci su se posle primljenog pogotka konsolidovali i zaigrali bolje, a izjednačenje i konačni rezultat utakmice postavio je Šabanov, nakon dobrog centaršuta Cigankova.

Remi u Kijevu iskoristio je švedski Malme, koji je pobedom nad Luganom od 2:1 prišao ovim rivalima na samo bod zaostatka.

Domaći su na veliku pauzu otišli sa prednošću, posle pogodaka Bergeta iz penala i Molinsa, koji je prelepo, "štiklom" duplirao prednost svog tima.

Nadu gostima u 50. minutu dao je Gerndt, međutim, više od ovoga nisu mogli.

Grupa B:

Dinamo Kijev – Kopenhagen 1:1 (0:1)

(Šabanov 53 - Sotiru 2)

Malme – Lugano 2:1 (2:0)

(Inge Berget 13p, Molins 32 - Gerndt 50)

U grupi C, Bazel je sa igračem manje napravio "brejk" u gostima kod Hetafea (0:1) i tako svrgnuo špansku ekipu sa vrha tabele.

"Minimalac" Švajcarcima doneo je Fabijan Frej u 18. minutu, nakon greške defanzivca domaćih i asistencije Petrete.

Bazel je meč završio sa 10 igrača na terenu pošto je Bua nakon neopreznog starta u 74. minutu zaradio drugi žuti karton.

U drugom meču, Krasnodar je upisao prvu pobedu u takmičenju, pobedivši Trabzon u gostima sa 2:0.

Oba gola viđena su u drugom poluvremenu, jedan na startu, a drugi u nadoknadi vremena.

U 49. minutu najsnalažljiviji u šesnaestercu domaćih bio je Markus Berg, da bi konačan rezultat u 92. minutu postavio Vilena, rešivši situaciju "jedan na jedan".

Grupa C:

Hetafe – Bazel 0:1 (0:1)

(Frej 18)

Trabzon – Krasnodar 0:2 (0:0)

(Berg 49, Vilena 90+2)

U grupi D, lisabonski Sporting teškom mukom je uspeo da savlada Rozenborg sa 1:0.

Dobro se držala norveška ekipa u većem delu meča, međutim, presudio im je Janik Bolasi u 70. minutu, nanevši im treći uzastopni poraz.

U drugom meču u Ajndhovenu, PSV i LASK Linc odigrali su bez golova (0:0).

Austrijski predstavnik je odigrao sasvim solidan duel, čak je i više šansi napravio od "filipsovaca" i na kraju zasluženo došao do boda, koji će im mnogo značiti u borbi za 1/16 finala.

Grupa D:

PSV Ajndhoven – LASK 0:0

Sporting – Rozenborg 1:0 (0:0)

(Bolasi 70)

U sjajnom meču na "Seltik parku", domaći su savladali rimski Lacio posle preokreta 2:1.

Gosti su u 40. minutu poveli nakon sjajne kontre Koree, koji je prosledio loptu Lacariju, a ovaj zakucao loptu u mrežu Forstera.

Domaći su, na krilima fenomenalnih navijača, uspeli prvo preko Kristija u 67. minutu da izjednače, a zatim u samoj završnici nakon pogotka Džulijena da potpuno preokrenu rezultat i dođu do pobede, koja im je sačuvala čelo tabele.

Ceo meč u poraženoj ekipi odigrao je Sergej Milinković-Savić, a najveću priliku za pogodak nije uspeo da iskoristi u 75. minutu.

Rumunski Kluž bi mogao najviše da profitira nakon 3. kola, pošto je sa dva igrača više slavio u Renu (1:0).

Jedini pogodak na meču postigao je Dek u 9. minutu, "projektilom" iz slobodnog udarca.

Grupa E:

Seltik – Lacio 2:1 (0:1)

(Kristi 67, Džulijen 89 - Lacari 39)

Ren – Kluž 0:1 (0:1)

(Joan Deak 9)

Jedini pogodak na meču postigao je Dek u 9. minutu, projektilom iz slobodnog udarca.

Najviše golova postignuto je u, po imenima, najjačoj F grupi.

Portugalski Gimaraeš je bio blizu šokantnog trijumfa nad Arsenalom na „Emirejtsu“, ali su „tobdžije“ golovima Nikolasa Pepea uspeli da preokrenu rezultat u svoju korist – 3:2.

Gosti su poveli u 9. minutu preko Edvardsa, da bi Martineli u 32. izjednačio. Novi šok u Londonu priredio je Duarte u završnici prvog poluvremena.

Dugo je Arsenal pokušavao da spreči iznenađenje i to im je konačno pošlo za „nogom“ u poslednjih 10 minuta, kada je Pepe izveo dva sjajna slobodna udarca i tako sačuvao maksimalan učinak svoje ekipe nakon tri meča.

U Frankfurtu je Ajntraht uspeo da savlada Standard sa 2:1, u meču koji bi mogao da odluči o drugom putniku u nokaut fazu.

Mijat Gaćinović i Filip Kostić odigrali su skoro celu utakmicu za domaće, ali nisu uspeli da zabeleže ozbiljniji učinak.

Golove za prošlogodišnjeg polufinalistu Lige Evrope postigli su Abraham u 28. i Hintereger u 73. minutu, dok je počasni pogodak za klub iz Liježa dao Amalah u 82. minutu.