LE: Ljajić pogodio - Roma prošla, Milivojević pocrveneo - Olimpijakos ispao

Izvor: Sportal.rs, 27.Feb.2015, 00:17   (ažurirano 02.Apr.2020.)

LE: Ljajić pogodio - Roma prošla, Milivojević "pocrveneo" - Olimpijakos ispao

U poslednjih osam duela 1/16 finala Lige Evrope viđeno je nekoliko zanimljivih duela. Najinteresantnije bilo je u Roterdamu, gde je Roma posle velike borbe uspela da slavi.

Nekadašnji igrač Partizana Ljajić je u drugom minutu sudijske nadoknade prvog poluvremena dočekao na drugoj stativi centaršut Vasilisa Torosidisa sa desne strane i doneo prednost Romi u Roterdamu.

Meč na "De Kajpu" je prekinut u 55. minutu duela jer su domaći navijači podivljali nakon isključenja >> Pročitaj celu vest na sajtu Sportal.rs << jednog igrača Fejenorda, a minut posle nastavka Fejnord je stigao do izjednačenja. Ipak, Roma je vrlo brzo realizovala igrača više pošto je Žervinjo pogodio posle sjajnog dodavanja Torosidisa.

Neizvesno je još bilo u Bilbau, gde je Torino uspeon kao gost da slavi sa 3:2 i uspe da obezbedi prolaz dalje posle nerešenog rezultata kod kuće.

Olimpijakos je jurio dva gola zaostatka u meču sa Dnjiprom, ali nije uspeo. Meč je završen rezultatom 2:2, a srpski fudbaler Luka Milivojević je bio vrlo zapažen.

Bivši igrač Crvene zvezde je fantastičnim pasom kroz sredinu odbrane proigrao Kostasa Mitroglua za vođstvo Olimpijakosa. Međutim, meč je završio već u 52. minutu jer je zbog saplitanja rivala s leđa dobio direktan crveni karton i tako na neki način odmogao svojim saigračima da stignu i prestignu prednost rivala iz prvog meča.

Napoli je minimalnim trijumfom 1:0 potvrdio prolazak dalje, posle 4:0 u Trabzonu. Everton je na sličan način potvrdio ubedljivu prednost iz prvog meča, ali su Englezi slavili sa 3:1, dok je Klub Briž sa 3:0 deklasirao Alborga. Volfsburg je dva gola prednosti iz prvog meča odbranio u Lisabonu protiv Sportinga, s obzirom da je meč završen bez pobednika, ali i bez golova.