LE: Liverpul četvorkom do nokaut faze, het-trik Obamejanga u pobedi Marseja

Izvor: B92, 01.Dec.2023, 00:35

LE: Liverpul "četvorkom" do nokaut faze, het-trik Obamejanga u pobedi Marseja

Fudbaleri Liverpula plasirali su se u osminu finala Lige Evrope pobedom na Enfildu protiv LASKA od 4:0 (2:0).

Tako su izabranici Jirgena Klopa stigli do četvrte pobede u E grupi i završili posao u grupnoj fazi takmičenja.

LASK je pretrpeo četvrti poraz i tako ostao na poslednjem mestu sa svega tri boda.

Veliki deo posla ekipa sa Enfilda završila je u prvom poluvremenu.

Tada su mrežu ekipe iz Linca zatresli Luus Dijas u 12. i Kodi Gakpo u 15. >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << minutu.

Sve je praktično bilo rešeno kada je u 51. minutu Mohamed Salah sa penala povisio na 3:0.

U drugom minutu nadoknade ponovo je na sceni bio Kod Gakpo koji je drugim golom na meču postavio konačnih 4:0.

U drugom meču u grupi, između Tuluza i Rojal Uniona nije bilo golova.

Odličan meč viđen je u B grupi gde je Marsej pobedio ekipu Ajaksa 4:3 (2:2).

Bilo je dramatično, na poluvremenu je bilo 2:2.

Pjer-Emerik Obamejang je doneo prednost Francuzima iz penala u devetom, da bi samo minut kasnije Brajan Brobi izjednačio.

Onda je Šansel Mbemba pogodio za 2:1 u 26. minutu da bi Brobi četiri minuta kasnije opet pokvario slavlje domaćinu, golom za 2:2.

Drugo poluvreme obeležio je Obamejang.

Prvo je u 48. minutu doneo novu prednost Francuzima /3:2), koju je Akpom anulirao u 80. minutu.

I kada su svi očekivali remi, bivši napadač Arsenala je još jednom zablistao, u trećem minutu nadoknade postigao het-trik za pobedu Marseja od 4:3.

U grupi G sve je rešeno što se tiče toga ko će dalje, još ranije, a u pitanju su Slavija iz Praga i Roma.

Rimljani su u Ženevi odigrali 1:1 sa Servetom.

Poveli su golom Romelua Lukakua u devetom minutu, ali nisu izdržali do kraja, Švajcarci suz izjednačili u 50. preko Bedije.

U susretu Šerifa i Slavije iz Praga bilo je pet golova, slavili su Česi - 2:3 (1:1).

Strelci za ekipu iz Tiraspolja bili su Tovar ubtrećem minutu nadoknade prvog dela i Mbekeli u 56. minutu, dok su golove za Slaviju postigli Vaclav Jurecka u 19, Kristos Zefeiris u 78. i Mohamed Tijani u petom minutu nadoknade drugog dela, iz penala.

Bajer iz Leverkuzena je upisao petu pobedu u grupi H.

"Farmaceuti" su kao gosti slavili protiv Hakena sa 2:0 golovima Viktora Bonifejsa i Patrika Šika.

U drugom meču u grupi Molde i Karabag su odigrali nerešeno, 2:2.

Bajer je prošao dalje, ostaje da se u poslednjem kolu reši ko će kao drugi iz grupe nastaviti takmičenje u Ligi Evrope.

Viljareal je pobedom nad Panatinaikosom od 3:2 (2:0) završio posao oko plasmana u nokaut fazu.

Španci su ostvarili treću pobedu, imaju na drugom mestu nedostižnih devet bodova.

Strelci za "žutu podmornicu" bili su Baenja u 29, Komesana u 34. i Morales u 47. minutu, dok su golove za Atinjane postigli Palasios u 66. i Joanidis u 81. minutu.

Konačno u grupi C Rendžers i Aris su odigrali nerešeno, 1:1 (0:1).

Tu još ništa nije rešeno, sve je ostavljeno za poslednje kolo za dve nedelje.

Gosti su poveli golom Šavija Babičke u 28. minutu, da bi bod Škotima doneo Ros Makausland u 49. minutu.