LE: Gol Gudelja, još pet ekipa u 32

Izvor: B92, 28.Nov.2013, 16:03   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Ekipe Genka, Liona, Lacija, AZ Alkmara, Trabzona izborile su plasman u drugu rundu Lige Evrope.

Prethodno su u četvrtak mesto među 32 ekipe obezbedili PAOK, Rubin i Anži, a ranije Totenhem, Valensija, Fiorentina, Dnjipro, Rubin, Salcburg, te debitanti Ludogorecu i Esbjerg.

Genk je sa 3:1 protiv Dinama prošao iz grupe G, Lion je minimalnim rezultatom protiv Betisa dobio direktan duel, a Lacio sa 2:0 protiv Legije uz poraz Apolona. Nemanja Gudelj bio je strelac jednog od dva >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << gola u pobedi AZ-a nad Makabijem.

Dan je otvorio PAOK pobedom u Kazahstanu sa 2:0 kojom je potvrdio mesto u drugoj rundi takmičenja. Ubedljiv trijumf je ostvario i Kubanj, dok su Rubin i Anži remijima obezbedili proleće u Evropi.

Kijevski Dinamo je poveo u Genku, ali je domaćin već do poluvremena preokrenuo rezultat i sa 3:1 prošao dalje. Poraz Ukrajinaca iskoristio je bečki Rapod i sa 2:1 nad Tunom izborio sebi šansu da se u poslednjem kolu upravo u Kijevu bori za pobedu i prolaz.

Bafetimbi Gomis je golom u 66. minutu doneo Lionu veliku pobedu nad Betisom kojem će u poslednjem kolu biti dovoljan bod protiv Rijeke za plasman u drugu fazu.

Parea i Anderson su doneli Laciju pobedu u Varšavi i plasman među 32 tima, a pomogao mu je i Trabzon pobedom nad Apolonom od 4:2. Italijani i Turci će se u poslednjem kolu boriti za prvo mesto u grupi.

Totenhem je golovima u drugom poluvremenu u ledenom Trumseu ostvario petu pobedu u takmičenju, dok je Sevilja u 90. minutu ostala bez pobede nad Eštorilom (1:1), pa će u poslednjem kolu morati da osvoji bod za prolaz. U igri u istoj grupi je Frajburg pobedom u Liberecu 2:1.