LE: Džerard torpedovao Napoli

Izvor: S media, 05.Nov.2010, 00:45   (ažurirano 02.Apr.2020.)

LE: Džerard "torpedovao" Napoli

Četvrto kolo Evropa lige kompletirano je večeras utakmicama u grupama G, H, I, J, K i L, posle kojih su poznata imena još tri učesnika drugog dela takmičenja, a to su Štutgart, Porto i Zenit.

Igrač koji je obeležio večernji termin Evropa lige bio je Stiven Džerard, koji je sa tri gola u poslednjih 15 minuta, nakon što je ušao na poluvremenu, preokrenuo utakmicu protiv Napolija, koju je Liverpul dobio 3:1.

Štutgart, u čijim je redovima svih 90 minuta odigrao >> Pročitaj celu vest na sajtu S media << Zdravko Kuzmanović, je kao gost ubedljivo pobedio Hetafe 3:0, dok je Portou i remi protiv Bešiktaša na "Dragao" stadionu bio dovoljan za prolaz.

LE: Srbi "rušili" Siti, remi u Torinu

EL: Krasić doneo bod Juventusu

EL: Poraz Sampdorije, remi u Dortmundu

Zenit je nastavio "po maksimali", ostvarivši četvrtu pobedu u isto toliko mečeva, pobedivši Hajduk na "Poljudu" 3:2, uz 90 minuta Aleksandra Lukovića i 18 Danka Lazovića koji je dobio šansu u finišu.

Novak Martinović je bio u startnoj postavi Steaue, koja je osvojila tri boda protiv Utrehta, dok je Vladimir Dišljenković stajao na golu Metalista, u čijim su redovima igrali Milan Obradović i Marko Dević, koji je doduše u međuvremenu preuzeo ukrajinsko državljanstvo.

Milan Jovanović je počeo u startnoj postavi Liverpula, a menadžer Roj Hodžson zamenio ga je Stivenom Džerardom na poluvremenu, što se ispostavilo kao dobar potez.

Neven Subotić je po pravilu odigrao svih 90 minuta u redovima Borusije iz Dortmunda u remiju na "Parku Prinčeva" protiv PSŽ-a.

Ivan Milošević i Nemanja Tubić su odigrali svih 90 minuta u porazu Karpatija od Sevilje rezultatom 4:0.