LE: Bez golova u Astani, pobeda Majnca nad Gabalom

Izvor: B92, 29.Sep.2016, 19:04   (ažurirano 02.Apr.2020.)

U drugom kolu grupne faze Lige Evrope Astana je remizirala sa ekipom Jang Bojsa – 0:0, dok je Majnc u uzbudljivom meču savladao Gabalu – 3:2 (0:1).

Fudbaleri Astane i Jang Bojsa, koji se nalaze u grubi B, sada imaju isti učinak, pošto su u prvom kolu izgubili od Apoela, odnosno od Olimpijakosa.

U drugom meču, koji je odigran u istom terminu (17h), viđeno je čak pet golova. Ekipa Majnca je povela u prvom poluvremenu golom Jošinora Mutoa u 41. minutu, da bi fudbaleri >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << iz Azerbejdžana napravili preokret i poveli sa 2:1 golovima Gurbanova iz penala i Zenjova u 62. minutu.

Međutim , nemačka ekipa uspela je da se vrati i za šest minuta je izjednačila golom Kordobe, da bi konačan rezultat postavio 20- godišnji fudbaler Levin Oztunali u 78. minutu (3:2).

Majnc se sada nalazi prvi na tabeli u grupi C, dok je Gabala poslednja bez osvojenog boda.

Bivši fudbaler Partizana Voijislav Stanković odigrao je ceo meč za ekipu Gabale, kao i srpski reprezentativac Nemanja Maksimović koji je takođe proveo na terenu 90 minuta, u remiju Astane nad švajcarskim klubom.