LE - Arsenal slavio u Pireju, Žota razbio Katalonce, strašan preokret Rendžersa! (video)

Izvor: Sportske.net, 21.Feb.2020, 00:08   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Pobedu upisao i Volfsburg.

Olimpijakos - Arsenal 0:1 (0:0)

Fudbaleri Arsenala slavili su u Pireju u okviru 1/16 finala Lige Evrope.

U prvom delu nije bilo golova na "Karaiskakisu", najbolje šanse je na samom startu propustio domaćin, najpre je Leno u trećem minutu zaustavio Lena, potom je već u četvrtom minutu gostima pripretio Masuras, ali je glavom tukao tik preko gola "Gunera".

U nastavku velika šansa za Olimpijakos u 72. minutu, >> Pročitaj celu vest na sajtu Sportske.net << Ba je pripretio glavom sa oko 11 metara, ali je Leno izvrsno intervenisao.

A onda, 81. minut, Saka ubacuje loptu pred gol rivala, Lakazet se našao na pravom mestu i ugurao loptu u mrežu rivala, 1:0 za ekipu Mikela Artete.

Ređale su se potom prilike pred golom Olimpijakosa, najpre je Žose Sa sjajno intervenisao nakon pokušaja Lakazeta, da bi potom u 86. minutu Sokratis pogodio prečku.

Vulverhempton - Espanjol 4:0 (1:0)

Fudbaleri Vulverhemptona ubedljivo su slavili protiv tima iz Barselone na svom "Molinou".

Igrao se 15. minut kada je Diogo Žota doneo prednost "Vukovima" i sa 1:0 se otišlo na odmor.

Nakon sedam minuta igre u nastavku Ruben Neveš sjajnim udarcem sa ivice kaznenog prostora rivala duplira prednost engleske ekipe.

Već u 67. minutu je bilo i 3:0, Doerti pronalazi Žotu, koji postiže drugi gol na utakmici.

Neto je u 78. minutu pogodio stativu, da bi Žota u 81. minutu došao i do het-trika.

Glazgov Rendžers - Braga 3:2 (0:1)

Ekipa Stivena Džerarda upisala je pobedu nakon velikog preokreta.

Gosti iz Portugalije su poveli u 11. minutu preko Franserđa i sa 0:1 se otišlo na odmor.

Nakon 15ak minuta igre u drugom delu, Braga stiže i do dva gola viška, gol je postigao Ruiz.

Nakon toga se ekipe Stivena Džerarda probudila, igrao se 67. minut kada je Hadži smanjio na 2:1.

A onda, u 75. minutu Aribo poravnava rezultata, da bi sedam minuta kasnije svojim drugim golom Hadži preokrenuo rezultat!

Volfsburg - Malme 2:1 (0:0)

"Vukovi" su slavili pred svojim navijačima, u prvom delu nije bilo golova, da bi nakon dva minuta igre u nastavku gosti poveli preko Telina, koji je bio precizan sa bele tačke.

Ipak, samo dva minuta kasnije, Brekalo poravnava rezultat.

Nemački sastav dolazi do preokreta u 62. minutu, kada se u listu strelaca upisao Mehmedi.

Fudbaleri Volfsburga su do kraja susreta u dva navrata tražili i jedanaesterac, ali je uz pomoć VAR-a utvrđeno da nema materijala za najstrožu kaznu ni u jednom od pomenutih slučajeva.

Olimpijakos - Arsenal 0:1

Rendžers - Braga 3:2

Volfsburg - Malme 2:1

Vulverhempton - Espanjol 4:0

Kako su Roma i Leverkuzen upisali pobede kod kuće i šta se desilo na stadionima Apoela i AZ Alkmara, više OVDE.

Šta se sve dešavalo na mečevima koji su odigrani od 18:55, saznajte u nastavku.