LE: Arsenal napravio krupan korak ka nokaut fazi, remi Rome u Španiji

Izvor: B92, 13.Okt.2022, 20:51

Fudbaleri Arsenala napravili su veliki korak ka plasmanu u nokaut fazu u Ligi Evrope.

Lider Premijer lige je kao gost u meču A grupe, pobedio u Norveškoj ekipu Bodo Glimta sa 1:0 (1:0).

Bila je to treća pobeda izabranika trenera Mikela Artete, sačuvan je stopostotan učinak i Arsenal je lider u grupi.

Gosti iz Londona poveli su u 24. minutu.

Posle gužve pred golom Norvežana, najbolje se snašao Bukajo Saka, koji je sa nekoliko metara ubacio >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << loptu u mrežu.

Do kraja, nije bilo previše prilika, Bodo Glimt u 56. minutu nije iskoristio jedinu pravu priliku na meču.

U C grupi smo videli duel Betisa i Rome, na kraju je bilo nerešeno, 1:1 (1:0).

Španci su prošlog četvrtka u Rimu slavili pobedu od 2:1 i ove večeri bilo je uzbudljivo.

U timu Rome, Nemanja Matić, koji se u prvom poluvremenu požalio na povredu, zamenjen je u pauzi.

Betis je do prednosti stigao u 34. minutu kada je Serhio Kanales šutirao sa ivice kaznenog prostora, lopta je na putu ka golu nekog zakačila, promenila smer i golman Ruj Patrisio je savladan.

U nastavku, izabranici trenera Žozea Murinja brzo su stigli do izjednačenja.

Igrao se 53. minut kada je iskusni Andrea Beloti zatresao mrežu ekipe iz Sevilje.

Sudije su gledale VAR snimak i na kraju ipak priznale pogodak Rome, pa je meč završen bez pobednika, jer do kraja nije bilo ozbiljnijih prilika.