Izvor: B92, 01.Avg.2019, 22:44 (ažurirano 02.Apr.2020.)
LE: Ajntraht lako s Estoncima, Steaua porazom prošla dalje
Fudbaleri Ajntrahta iz Frankfurta plasirali su se u treće kolo kvalifikacija za Ligu Evrope eliminisavši Floru iz Estonije.
Ajntraht, za koji su meč igrali Dejan Joveljić, Mijat Gaćinović i Filip Kostić, slavio je pred domaćom publikom 2:1‚ odnosno ukupnim rezultatom 4:2.
Srpski fudbaleri nisu uspeli da se upišu u listu strelaca, pošto je oba gola postigao Pasijensija – u 37. i 54. minutu.
Joveljić je na terenu proveo 64. minuta kada ga je upravo >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << zamenio Gaćinović, dok je Kostić igrao svih devedeset minuta.
Ajntraht će u trećem kolu igrati protiv Vaduza, koji je posle produžetka izbacio MOL Fehervar.
Fudbaleri Šturma savladali su u revanšu Hagesund sa 2:1, međutim to im nije bilo dovoljno za prolaz jer je ukupan rezultat 3:2 za Norvežane.
Sa druge strane, Steaua je porazom prošla u treće kolo. Oni su u Rumuniji izgubili od Alškerta iz Jermenije sa 3:2, ali su u prvom slavili sa 3:0, što znači da je na kraju bilo 5:3.
Pogledajte i ostale rezultate.
Astana – Santa Koloma 4:1 (4:1)
Ordabasi – Mlada Boleslav 2:3 (3:4)
Almati – H. Ber Ševa 1:1 (1:3)
Vitorul – Gent 2:1 (5:7)
KuPS – Legija 0:0 (0:1)
Zorja – Budućnost 1:0 (4:1)
Univerzitatea – Honved 0:0pp (0:0
Debrecin – Torino 1:4 (1:7)
Haken – Alkmar 0:3 (0:3)
Levski – AEK Larnaka 0:4 (0:7)
Riga – Pjast 2:1 (4:4)
AEL – Aris 0:1 (0:1)
Apolon – Šamrok (4:3)
Atromitos – Dun. Streda 3:2 (5:3)
Din. Tbilisi – Gabala 2:0 (4:0)
Liepaja – Norkoping 0:1 (0:3)
Jablonec – Pjunik 0:0 (1:2)
Klaksvik – Lucern 0:1 (0:2)
M. Haifa – Strasbur 2:1 (3:4)
Malme – Domžale 3:2 (5:4)
Nefči – Arsenal Tula 3:0 (4:0)
Šerif – Partizani 1:1 (2:1)
Vaduz – MOL Fehervar (2:1)
Zrinjski – Utreht (2:1)
Brendbi – Lehija 4:1pp (5:3)
Ludogorec – Valur 4:0 (5:1)
Niderkorn – Rendžers 0:0 (0:2)
Esbjerg – Šahtjor 0:0 (0:2)
Gzira – Ventspils 2:2 (2:6)
O. Ljubljana – Malatjaspor 0:1 (2:3)
Ajntraht – Flora 2:1 (4:2)
Steaua – Alaškert 2:3 (5:3)
Šturm – Haugesund 2:1 (2:3)
Aberdin – Čikura 5:0 (6:1)
Linfeld – Toršaun 1:0 (3:2)
Osijek – CSKA Sofija (0:1) *produžeci
Trnava – Lok. Plovdiv 3:1 (3:3)
21.00 Krusaders – Vulverhempton (0:2)
21.00 Gimaraeš – Ženesi (1:0)
21.00 Partizan – Konahs (1:0)
21.15 Stjarnan – Espanjol (0:4)