LA LIGA: Važna pobeda Valensije u borbi za opstanak

Izvor: SrbijaDanas.com, 14.Maj.2023, 17:10

Meč 34. kola.

Fudbaleri Valensije pobedili su danas u Vigu ekipu Selte sa 2:1, u meču 34. kola španske Primere.

Gosti su poveli u osmom minutu golom Džastina Klajverta, sina legendarnog holandskog igrača Patrika, da bi izjednačenje Selti doneo švajcarski reprezentativac Haris Seferović u 60. minutu.

Valensija je do pobede došla u 88. minutu, kada se u strelce upisao Alberto Mari.

Gosti su u nadoknadi meča ostali sa igračem manje, pošto >> Pročitaj celu vest na sajtu SrbijaDanas.com << je drugi žuti karton dobio Gabrijel Paulista.

Četiri utakmice pre kraja Selta zauzima 13. mesto na tabeli Primere sa 39 bodova, dok je Valensija 14. sa dva boda manje.

U narednom kolu Selta gostuje Atletik Bilbau, a Valensija dočekuje Real Madrid.