L1: Ren u nadoknadi preokrenuo u Tuluzu

Izvor: B92, 27.Feb.2016, 23:17   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Monpelje, Rems i Lorijen ostvarili su pobede u subotnjim mečevima 28. kola francuske Lige 1, dok je Ren nadoknadi došao do preokreta u Tuluzu.

Dembele je u u 90. minutu postigao gol za 1:1, za koji je prethodno strelac bio Ben Jeder, da bi tri minuta kasnije ’sumanuti’ preokret kompletirao Grosicki.

Uroš Spajić odigrao je ceo meč za ’Ljubičaste’, dok je Aleksandar Pešić na terenu proveo 54 minuta.

U jedinom preostalom meču, Gengan i Anžer >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << remizirali su 2:2 – za domaće su pogađali Priva i Žires sa penala, dok su za goste strelci bili Kapel i Ketkeophomphone, takođe sa bele tačke.

Monpelje je u prvom duelu dana razbio Lil sa 3:0, a sva tri pogotka postignuta su u drugom poluvremenu. Berigo je u 52. minutu načeo mrežu Enjeama, kojeg su dokusurili Dabo i Škiri.

Jednako ubedljiv bio je Rems protiv Bordoa (4:1) zahvaljujući četvorici različitih strelaca – Mandiju, Bifumi, Šarbonijeu i Banguri. Poraz Žirondinaca ublažio Unas sredinom drugog dela.

Lorijen je nastavio agoniju Troe minimalnom pobedom koju je doneo Varis na samom početku utakmice.