Izvor: MozzartSport.com, 13.Jun.2021, 20:02

Kvalitet pobedio hrabrost: Pandev drugi najstariji stelac u istoriji Eura, ali Austrija slavi tri boda

Franku Fodi izmene donele pobedu
Hrabro je igrala Makedonija, uporno, srčano, ali je na kraju kvalitet Austrije došao do izražaja. Do završnih petanestak minuta Lavovi su imali rezultat koji im je garantovao bod, ali onda osetila pravu snagu Austrije koja je isplivala na videlo onda kada je njihova disciplina u odbrani postala podređena želji za iznenađenjem - 3:1.
Kakve je poteze u drugom poluvremenu pravio selektor Austrije Franko Foda dovoljno govori podatak da su mu rezervisti Gregorič i Arnautović doneli pobedu na premijeri Eura.
Da će Austrija češće napadati, stavari šanse i držati lotpu u posedu nije bila tajna. Makedonski odbrambenio bedem se odlično kretao...